انتشار کتاب کنگان در مسیر تاریخ

کتاب “کنگان در مسیر تاریخ” نوشته “حسن عبداللهی و محمود ابراهیمی” توسط انتشارات نخستین چاپ و منتشر شد.

کتاب کنگان در مسیر تاریخ
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کنگان استان بوشهر مطالب این کتاب حاصل بیش از ۲ سال پژوهش با استفاده از آرشیو کتابخانه ملی، مراکز اسناد ملی، وزارت امور خارجه، مجلس شورای اسلامی، ایران شناسی و دیگر مراکز پژوهشی کشور است همچنین با استفاده از اطلاعات شفاهی و اسناد شخصی تعدادی از اهالی منطقه و علاقمندان به تاریخ کنگان جمع‌آوری و تدوین شده‌است.

این کتاب شامل تصویر ۲۲۳ سند از تاریخ معاصر کنگان است و در مورد هر کدام شرح و توضیحات لازم ارائه شده‌است.

کتاب کنگان در مسیر تاریخ در ۵۷۳ صفحه و در ۱۴ فصل نگارش و تنظیم  و توسط موسسه نخستین انتشار یافته‌است.

دکتر حسن عبداللهی، نویسنده و پژوهشگر کنگانی است که از مهمترین کتاب‌های منتشر شده او می‌توان “قدم های مهر”، “مروارید جزیره” و “همزاد با دریا” را نام برد.

کتاب قدم‌های مهر در مورد تاریخ فرهنگ و آموزش در منطقه کنگان و کتاب مروارید جزیره آموزش و پرورش و تاریخ فرهنگ معاصر کشور بحرین را مورد مطالعه و بررسی قرار داده‌است.

دکتر محمود ابراهیمی نیز شاعر و نویسنده کنگانی است که تاکنون پنج کتاب با نام‌های شعله‌ای بر اندام شب، ساغری پر از رویا، میخوام خودم باشم، کوچه‌های روشن پرواز و همزاد با دریا را منتشر کرده‌است.

کتاب همزاد با دریا دیگر کتاب مشترک این دو نویسنده کنگانی با موضوع جغرافیا، تاریخ، فرهنگ، اجتماع و اقتصاد شهرستان کنگان است.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بندر شهید رجایی به علائم‌ کمک ناوبری هوشمند بومی مجهز می‌شود

س تیر 31 , 1399
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: سیستم‌های کمک ناوبری هوشمند در راستای افزایش ضریب ایمنی رفت‌و آمد شناورهای ورودی و خروجی به بندرشهید رجایی با بهره‌گیری از دانش بومی تجهیز می‌شوند.
بندر شهید رجایی بزرگترین بندر تجاری ایران

شاید برای شما جالب باشد