مرین‌پرس > اخبار شرکت‌ها > طول دوره تولید پایدار از سکوی شماره ۸ پارس جنوبی افزایش یافت
کد خبر: 9514 تاریخ انتشار: مرداد 22, 1399

مدير مهندسي نفت و گاز شرکت نفت و گاز پارس خبر داد؛

طول دوره تولید پایدار از سکوی شماره ۸ پارس جنوبی افزایش یافت

مدير مهندسي نفت و گاز شرکت نفت و گاز پارس از پايان عمليات اسيدكاري گسترده چاه‌هاي سكوي شماره 8 ميدان پارس جنوبي و افزایش دوره توليد پايدار اين سكو به ميزان دو سال خبر داد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس ،علي اكبر ماجد با اشاره به فعالیت های در دست انجام به منظور دستیابی به اهداف برنامه نگهداشت توليد از ميدان گازي پارس جنوبي، گفت: عمليات اجرايي مشبك كاري لايه K1 در يك حلقه چاه و اسيدكاري گسترده 6 حلقه از چاه‌هاي سکوی SPD8، دهم مردادماه امسال به پايان رسيد و با اجراي موفقيت‌آميز این عمليات، دوره توليد پايدار از این سكو به ميزان دو سال افزايش يافت.

ماجد با بیان اینکه عملیات اسیدکاری موقعیت این سکو در دومرحله از نیمه دوم سال ۹۸ و نیمه نخست امسال به مدت ۵ ماه پیگیری و اجرا شد، گفت: این عملیات، از سوی مديريت مهندسي نفت و گاز با همكاري معاونت عمليات و پشتيباني شركت نفت و گاز پارس و با استفاده از خدمات پيمانكاران توانمند داخلي به پایان رسید .
وی افزود: باتوجه به نتايج به دست آمده از عمليات اسيدكاري در چاه هاي حفره باز، برنامه ريزي لازم جهت انجام عمليات مشابه در برخي از چاه هاي دو سکوی دیگر فازهای ۶تا ۸ پارس جنوبی انجام خواهد شد.
گفتنی است، عمليات مشبك كاري لايه K1 و اسيدكاري گسترده 12 حلقه چاه در سكوي توليدي فاز 4 پارس جنوبي نیز پیش از این در حد فاصل اسفندماه سال 1397 تا مرداد ماه سال 1398 با موفقیت تکمیل و دوره توليد پايدار از سكوي SPD5 به مدت 24 ماه افزایش یافته بود.


منبع: شرکت نفت و گاز پارس

محمد محمدی

دانشجو خبرنگار دریایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عملیات حفاری در مدیترانه را از سرگرفتیم

د مرداد 20 , 1399
رئیس جمهور ترکیه در سخنانی گفت که یونان به تعهدات خود عمل نکرده و ترکیه عملیات حفاری را در دریای مدیترانه از سر گرفته است.