طول دوره تولید پایدار از سکوی شماره ۸ پارس جنوبی افزایش یافت

مدیر مهندسی نفت و گاز شرکت نفت و گاز پارس از پایان عملیات اسیدکاری گسترده چاه‌های سکوی شماره 8 میدان پارس جنوبی و افزایش دوره تولید پایدار این سکو به میزان دو سال خبر داد.

سکوی شماره هشت پارس جنوبی
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس ،علی اکبر ماجد با اشاره به فعالیت های در دست انجام به منظور دستیابی به اهداف برنامه نگهداشت تولید از میدان گازی پارس جنوبی، گفت: عملیات اجرایی مشبک کاری لایه K1 در یک حلقه چاه و اسیدکاری گسترده 6 حلقه از چاه‌های سکوی SPD8، دهم مردادماه امسال به پایان رسید و با اجرای موفقیت‌آمیز این عملیات، دوره تولید پایدار از این سکو به میزان دو سال افزایش یافت.

ماجد با بیان اینکه عملیات اسیدکاری موقعیت این سکو در دومرحله از نیمه دوم سال ۹۸ و نیمه نخست امسال به مدت ۵ ماه پیگیری و اجرا شد، گفت: این عملیات، از سوی مدیریت مهندسی نفت و گاز با همکاری معاونت عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس و با استفاده از خدمات پیمانکاران توانمند داخلی به پایان رسید .
وی افزود: باتوجه به نتایج به دست آمده از عملیات اسیدکاری در چاه های حفره باز، برنامه ریزی لازم جهت انجام عملیات مشابه در برخی از چاه های دو سکوی دیگر فازهای ۶تا ۸ پارس جنوبی انجام خواهد شد.
گفتنی است، عملیات مشبک کاری لایه K1 و اسیدکاری گسترده 12 حلقه چاه در سکوی تولیدی فاز 4 پارس جنوبی نیز پیش از این در حد فاصل اسفندماه سال 1397 تا مرداد ماه سال 1398 با موفقیت تکمیل و دوره تولید پایدار از سکوی SPD5 به مدت 24 ماه افزایش یافته بود.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عملیات حفاری در مدیترانه را از سرگرفتیم

د مرداد 20 , 1399
رئیس جمهور ترکیه در سخنانی گفت که یونان به تعهدات خود عمل نکرده و ترکیه عملیات حفاری را در دریای مدیترانه از سر گرفته است.
کشتی اکتشافی ترکیه

شاید برای شما جالب باشد