مرین‌پرس > اخبار شرکت‌ها > تولید گاز از سکوی فاز ۲۲ پارس جنوبی ۲۰۰ میلیون فوت مکعب افزایش یافت
کد خبر: 9596 تاریخ انتشار: مرداد 22, 1399

رئیس بخش فراساحل طرح توسعه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی خبر داد:

تولید گاز از سکوی فاز ۲۲ پارس جنوبی ۲۰۰ میلیون فوت مکعب افزایش یافتزمان مطالعه: 1 دقیقه

رئیس بخش فراساحل طرح توسعه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی از بهره برداری ۳ حلقه چاه جدید در سکوی ۲۲ پارس جنوبی و افزایش تولید ۲۰۰ میلیون فوت مکعب گاز از این سکو خبر داد.

به گزارش مرین‌پرس، مهرداد کاظمی با اشاره به بهره‌برداری از سکوی SPD22 طرح توسعه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی در دی‌ماه سال ۱۳۹۷، گفت: با رعایت الزامات ایمنی، فعالیت‌های هوک آپ و راه‌اندازی ۳ حلقه چاه در سکوی SPD22 تکمیل و تعداد چاه‌های در مدار تولید این سکو افزایش یافت.

کاظمی درباره اقدام‌های صورت‌ گرفته به منظور بهره‌برداری کامل و تکمیل ظرفیت سکوی SPD22 پارس جنوبی گفت: با برنامه‌ریزی و تلاش شبانه‌روزی کارکنان شرکت نفت و گاز پارس و پیمانکار این طرح، تمام فعالیت‌های هوک آپ خطوط آنالوس، اکولایزینگ و فلولاین در منطقه سرچاهی برای ۳ حلقه چاه در مدت زمان ۱۰ روز به پایان رسید و نصب تجهیزات ابزار دقیق و تست و راه‌اندازی سیستم کنترل چاه‌ها بدون حضور وندور و سازنده خارجی، با استفاده از توانمندی متخصصان صنعت نفت کشور با موفقیت پایان‌ یافت.
رئیس بخش فراساحل طرح توسعه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی تصریح کرد: با تکمیل و بهره‌برداری از این سه حلقه چاه، میزان تولید سکوی SPD22 حدود ۲۰۰ میلیون فوت مکعب افزایش یافت و ظرفیت تولید سکو به مقدار اسمی آن رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تعویض فلوترهای هاوزر ترمینال نفتی SBM منطقه لاوان

س مرداد 21 , 1399
با تلاش کارکنان تعمیرات زیر آب و عملیات دریایی منطقه لاوان، فلوترهای هاوزر ترمینال نفتی SBM منطقه لاوان در روزهای 13 و 14 مرداد تعویض شد و این گوی شناور در کوتاهترین زمان ممکن در سرویس عملیاتی قرار گرفت.