مرین‌پرس > اخبار شرکت‌ها > ضرورت تدوین دستورالعمل یکپارچه پایش خوردگی و نگهداشت خطوط لوله دریایی
کد خبر: 9989 تاریخ انتشار: مهر 3, 1399

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره تاکید کرد؛

ضرورت تدوین دستورالعمل یکپارچه پایش خوردگی و نگهداشت خطوط لوله دریایی

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران بر ضرورت تدوین دستورالعمل یکپارچه پایش خوردگی و نگهداشت خطوط لوله دریایی این شرکت تاکید کرد.

جلسه هم‌اندیشی روسای بازرسی فنی و خوردگی فلزات شرکت نفت فلات قاره
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، علیرضا سلمان‌زاده در دومین جلسه هم‌اندیشی روسای بازرسی فنی و خوردگی فلزات ستاد و مناطق عملیاتی با بیان اینکه باید در جهت پایش خوردگی خطوط لوله و تاسیسات و استقرار سیستم مدیریت خوردگی اقدامات لازم انجام شود، گفت: تدوین دستورالعمل یکپارچه پایش خوردگی و نگهداشت خطوط لوله دریایی به همراه ماتریس وظایف ادارات و واحدهای ذیربط در مناطق عملیاتی و ستاد ضروری است. 

وی افزود: اجرای برنامه بازرسی داخلی خطوط لوله زیردریایی مناطق عملیاتی دارای اولویت و تعیین تکلیف قرارداد توپکرانی هوشمند خطوط لوله دریایی با شرکت پیمانکار، بسیار مهم است.

به گفته مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران، انجام بازرسی دوره‌ای سکوها، سازه‌های دریایی و تاسیسات خشکی مناطق عملیاتی به منظور دستیابی به برنامه مدون، تعیین احجام و شرح کار دقیق بازسازی و نوسازی آنها و اجرای برنامه تعمیرات اساسی مورد نیاز در این شرکت باید مورد توجه قرار گیرد.

همچنین ارتقاء کمی و کیفی ساختار سازمانی اداره بازرسی فنی و خوردگی فلزات در سطح ستاد و مناطق عملیاتی از دیگر مواردی است که نیاز به توجه جدی دارد.وی ضمن تاکید بر استفاده از تکنولوژی‌های ارتباطی نوین به منظور چابک‌سازی واحدهای مختلف، ضرورت تدوین برنامه‌های اجرایی واحدهای مختلف ستادی و عملیاتی به صورت سالیانه و پنج ساله را یادآور شد.

مهندس سلمان‌زاده در این جلسه با برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی بازرسی فنی و خوردگی فلزات در داخل و خارج از شرکت موافقت کرد و گفت: باید فهرست دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز بازرسی فنی و خوردگی فلزات مناطق عملیاتی و ستاد جهت تامین بودجه و خرید با اولویت خاص تهیه و ارائه شود.

در این جلسه رییس بازرسی فنی و خوردگی فلزات با یادآوری اهداف و مسئولیت‌های بازرسی فنی و خوردگی فلزات به تشریح اهم دستاوردهای این واحد و برنامه‌های آینده آن پرداخت.

مهندس مهدی میرزاده دهکردی گفت: صیانت از سرمایه و دارایی‌های فیزیکی، افزایش ایمنی و کاهش مخاطرات و خسارات جانی و مالی از طریق انجام بازرسی‌های مختلف در کلیه مراحل تامین کالا، نصب، راه‌اندازی پروژه‌ها و بهره‌برداری تاسیسات، برنامه‌ریزی برای انجام بازرسی‌های دوره‌ای سکوها و تاسیسات خشکی مناطق عملیاتی، یکپارچه‌‌سازی روش اجرایی، دستورالعمل‌ها و چک‌لیست‌های بازرسی فنی و برگزاری بیش از 12 دوره تخصصی بازرسی فنی و مدیریت خوردگی در سال گذشته با استفاده از توانمندی همکاران شرکت به عنوان اساتید با همکاری واحد آموزش از مهمترین دستاوردهای این واحد بوده است.

در ادامه این جلسه روسای بازرسی فنی و خوردگی فلزات مناطق عملیاتی با ارائه فعالیت‌های شاخص، برنامه‌های آتی را مطرح و به بیان دیدگاه‌ها و طرح مشکلات موجود پرداختند که در پایان در خصوص موارد مطرح شده، تصمیمات لازم اخذ و پیگیری اجرای آن در دستور کار قرار گرفت.


منبع: شرکت نفت فلات قاره

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

امضای قراردادهای نگهداشت و افزایش تولید نفت

د مرداد 27 , 1399
13 قرارداد طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت با هدف حفظ جریان کار و اشتغال در صنعت نفت، میان دو شرکت تابع شرکت ملی نفت ایران و 14 شرکت ایرانی امضا شد.
امضای قراردادهای نگهداشت و افزایش تولید نفت