مرین‌پرس > استان‌های ساحلی > سیستان و بلوچستان > صدور مجوز صید برای صدها فروند لنج و قایق در سواحل مکران تسریع شود
کد خبر: 10690 تاریخ انتشار: مهر 3, 1399

یک نماینده مجلس:

صدور مجوز صید برای صدها فروند لنج و قایق در سواحل مکران تسریع شود

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی و نماینده حوزه انتخابیه تهران گفت: صدور مجوز صید به صدها فروند لنج و قایق موجود در بنادر چابهار و کنارک واقع در سواحل مکران تسریع شود تا صیادان بتوانند علاوه بر اشتغال در دریا و تامین معاش خانواده، به صید آبزیان و عرضه آن در بازار کمک کنند.

خلیج پزم تیاب بندر کنارک
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی که به همراه هیاتی از فراکسیون محرومیت زدایی و جهادی با عنوان پیشرفت مردمی به چابهار سفر کرده است، اظهار داشت: خشکسالی، بیکاری و فقر بسیاری از مردم جنوب سیستان و بلوچستان را وادار به سکونت در حاشیه شهر چابهار کرده به‌طوری‌که ۲۵ هزار نفر در چند متری شهر بدون آب، برق، امکانات بهداشتی و مدرسه سالها با وضعیت بدی زندگی می کنند.

سید نظام موسوی با بیان اینکه چابهار با وجود داشتن ظرفیت های فراوان تجاری و اقتصادی مشکلات زیادی نیز دارد که برخی ها را می توان با نگاه مثبت حل کرد، افزود: زندگی در آلونک های حاشیه شهر بدون آب و برق خیلی سخت و حتی تصور آن آزار دهنده است.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به تسریع خدمات رسانی و حل مشکلات حاشیه نشینان چابهار و کنارک ادامه داد: لازم است به لنج ها و قایق ها بعد از توقف چندین سال مجوز صید داده شود تا صیادان بتوانند هم از مزایای مجوز و هم از تخفیف های لازم برای صید بهره مند شده و مشغول بکار شوند.

وی ادامه داد: برای پیگیری مشکلات مطرح شده از سوی نماینده چابهار و مردم روستاها و شهرهای حوزه انتخابیه چابهار، نیکشهر، کنارک، قصرقند ودشتیاری نمایندگانی مشخص شده اند تا  مشکلات مردم را در سطح ملی و منطقه ای تا حصول نتیجه و حل آنها پیگیری کنند.

وی بر ساخت راه تلنگ به قصرقند و مسیر کاجو – قصرقند تاکید کرد و گفت: نباید مردم چندین هفته بعد از سیل همچنان راه دسترسی نداشته باشند.


منبع: ایرنا

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ناو‌های هواپیمابر آمریکایی در تیررس موشک کروز قدیر

ش شهریور 15 , 1399
موشک کروز قدیر قابلیت شلیک از لانچر‌های نصب‌شده در ناو، زیردریایی، قایق، هواپیمای جنگی و نیز زمین را دارد.
تست موشک کروز دریایی قدیر از روی ناوشکن نقدی