صید میگو در آب‌های استان بوشهر ۶۵ درصد افزایش یافت

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: صید میگو در آب‌های استان بوشهر ۶۵ درصد افزایش یافت.

صید میگو
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، علی بازدار در بازدید از طرح ماهی در قفس در کنگان اظهار داشت: طرح پرورش ماهی در قفس یکی از پروژه‌های مهم و بسیار اثرگذار در استان بوشهر است که با همکاری بخش خصوصی و دولتی و در راستای تحقق شعار سال انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: با توجه به جهش تولید ۴۰۰ هکتار زمین در بحث پرورش میگو در شهرستان کنگان پیش بینی شده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: میزان میگو استحصال از دریا تا پایان ۱۷ شهریور ۹۹ قریب یک هزار و ۸۰۰ تن بوده که نسبت به سال‌های قبل افزایش ۶۵ درصدی صید را داشتیم.

وی افزود: پیش بینی ما برای امسال هزار و ۴۰۰ تن بوده که تا کنون ۴۰۰ تن بیشتر صید شده و پیش بینی می‌شود صید امسال از مرز دو هزار تن عبور کند.

توسعه آبزی‌پروری در کنگان

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری کنگان نیز گفت: رعایت مسائل زیست محیطی در دریا و در آینده در خشکی در پروژه پرورش ماهی در قفس کنگان پیش بینی شده است.

غلامحسین زیبا افزود: این پروژه تأثیری روی حریم ۶۰ متری نخواهد داشت و در حریم ۶۰ متری هیچ گونه زمینی واگذار نخواهد شد.

وی بیان کرد: انتقال دانش به نیروهای بومی و استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران بومی در حوزه پرورش ماهی در قفس و میگو از برنامه‌های دولت در این شهرستان است.

معاون فرماندار عنوان کرد: واگذاری اراضی به متقاضیان در بحث پرورش میگو با هدف اشتغال‌زایی و تولید گام بعدی در شهرستان کنگان خواهد بود.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عملیات فنی نصب دو سکو میدان هندیجان آغاز شده است

چ شهریور 19 , 1399
مدیر مهندسی و ساختمان شرکت نفت فلات قاره ایران با اعلام پایان عملیات ساخت سکوهای 07 و 08 میدان هندیجان از اعزام این سکوها به سمت میدان هندیجان و افزایش ایمنی تولید، همچنین امکان افزایش ظرفیت تولید نفت با اجرای روش‌های تکمیلی برداشت که با نصب این عرشه‌ها ایجاد خواهد شد در این میدان خبر داد.
سکوی 07 و 08 هندیجان ساخت شرکت ایزوایکو

شاید برای شما جالب باشد