مرین‌پرس > استان‌های ساحلی > بوشهر > ایجاد صیدگاه مصنوعی در بوشهر ممنوع شد
کد خبر: 6570 تاریخ انتشار: مرداد 5, 1399

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر:

ایجاد صیدگاه مصنوعی در بوشهر ممنوع شدزمان مطالعه: 1 دقیقه

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: در راستای حفاظت از محیط زیست دریایی هرگونه استفاده از لاستیک‌های خودرویی برای ایجاد صیدگاه مصنوعی ماهی در این استان ممنوع شد.

به گزارش مرین‌پرس، فرهاد قلی نژاد در بازدید از اسکله‌های بوشهر افزود: با توجه به تخلیه لاستیک‌های فرسوده در برخی از شهرهای ساحلی استان بوشهر و ایجاد آلودگی توسط برخی از صیادان جهت ایجاد صیدگاه ماهی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر این اقدام را غیرقانونی اعلام و با متخلفان برخورد می‌کند.

وی بیان کرد: تخلیه لاستیک در دریا توسط برخی از صیادان در سال‌های اخیر جهت ایجاد صیدگاه ماهیان منجر به آلودگی محیط زیست در دریا شده و تاثیرات آن بر اکوسیستم دریایی و آبزیان نامطلوب است.

قلی‌نژاد یادآورشد: در این راستا با اطلاع رسانی صورت گرفته از ورود لاستیک و هرگونه سازه‌های دیگر به دریا جلوگیری و در این خصوص برای متخلفان پرونده قضایی تشکیل خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: اقدام برخی از صیادان در این خصوص برای صید بیشتر بوده است اما استقرار لاستیک و هرگونه سازه آلوده ساز در دریا بدلیل ایجاد آلودگی و خسارت به اکوسیستم دریایی ممنوع است و نمی تواند راهکار اصولی در این خصوص باشد.

 وی افزود: جا دارد ارگان‌های متولی برای حمایت از صیادان راهکارهای اصولی را پیشنهاد و اجرایی کنند که در این زمینه اقدام‌هایی از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در حال پیگیری است.

قلی نژاد اظهارداشت: همچنین برنامه آموزش صیادان در اسکله های استان بوشهر جهت آموزش مسایل زیست محیطی در حال انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

خرید پساب فاضلاب بندرعباس/ چالش ورود پساب به دریا پس از سال ها به اتمام می رسد

پ تیر 19 , 1399
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس با بیان اینکه پروژه انتقال پساب تصفیه‌خانه بندرعباس و خرید پساب فاضلاب برای تامین آب صنایع یکی از اولویت‌های مهم کاری است، گفت: چالش ورود پساب به دریا پس از سال ها به اتمام می رسد.