مرین‌پرس > استان‌های ساحلی > بوشهر > صید غیر قانونی میگو در آب‎های این استان جلوگیری شود
کد خبر: 7029 تاریخ انتشار: تیر 22, 1400

عضو اتاق بازرگانی بوشهر:

صید غیر قانونی میگو در آب‎های این استان جلوگیری شود

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی بندر بوشهر گفت: اداره کل شیلات استان از صید غیر قانونی میگو پیش از آغاز فصل صید این آبزی در آب‌های ساحلی این استان جلوگیری کند.

صید میگو در بوشهر
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، حمزه بویراتی افزود: دریا نعمت عظیم و خدادادی است که صیادان زحمتکش از این طریق زندگی خود را می گذرانند ولی در این بین کسانی هستند که با صید خارج از فصل در کار آنها اختلال ایجاد می‎کنند.

وی بیان کرد: اکنون معیشت و تامین زندگی بیشتر مردم ساحل نشین از طریق دریا و دریانوردی است که باید مسئولان برای هموار کردن مسیر زندگی آنان تلاش کنند 

بویراتی  ادامه داد: این روزها در بازارهای ماهی فروشان استان بوشهر شاهد میگوهای هستیم که بخش عمده آنها صید این استان است که به صورت غیر قانونی انجام می‌شود.

بویراتی ادامه داد: این وضعیت در حالی که هنوز فصل صید میگو  آغاز نشده و صیادان استان ‌منتظر صدور مجوز در مرداد ماه هستند بدون شک این رویه صید خارج از موعد قانونی ضربه بزرگی به صیادان بوشهری است.

وی افزود: صیادی یکی از مشاغل سخت است که صیادان با مشقت بسیار زیادی کسب رزق و روزی می‌کنند و  وضعیت معیشت صیادان زحمتکش  با توجه به کاهش ذخایرآبزیان و شیوع ویروس کرونا  مناسب نیست.

بویراتی ادامه داد: در این ارتباط نیاز است دولت از جامعه صیادی حمایت بیشتری داشته باشد که مبارزه با صید غیر قانونی یکی از این اقدام‌ها است.

وی اظهار داشت: در این ارتباط اتاق بازرگانی بندر بوشهر نیز آماده هرگونه اقدام در حمایت از جامعه صیادی است.

به گزارش مرین‌پرس، هر ساله پیش از آغاز فصل قانونی صید میگو در دریا مراکزی در سطح شهر اقدام به عرضه میگو می‎کنند و حتی برخی از آنها به صراحت اعلام می‎‌کنند که میگوی صید شده میگوی آب‎های بوشهر است.


منبع: ایرنا

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

هندیجان، شهر کوچک صیادی که بندری تجاری خواهد شد

چ تیر 25 , 1399
فرماندار شهرستان هندیجان با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری این شهرستان گفت: بندر صیادی بحرکان به عنوان منطقه نمونه ملی گردشگری ثبت شده است که از آن می‌توان به عنوان یک قطب گردشگری برای توسعه این شهرستان استفاده کرد.
اسکله صیادی بحرکان بندر هندیجان خوزستان