دو لکه نفتی در نزدیکی میدان نفتی ابوذر مشاهده شد

مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردى از مشاهده دو لکه نفتی در نزدیکی میدان نفتی ابوذر خبر داد و گفت: یکی از این منابع آلودگی نفتی شناسایی و مهار شده است.

لکه نفتی میدان ابوذر
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، نادر پسنده مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردى از مشاهده دو لکه نفتی در نزدیکی میدان نفتی ابوذر خبر داد و ضمن اعلام این خبر گفت: بر اساس اطلاعات دریافتی از مرکز کمک های متقابل در موارد اضطرار دریایی، دو لکه نفتی در نزدیکی میدان نفتی ابوذر مشاهده شد.

اعزام شناور ناجی سازمان بنادر و دریانوردی به منطقه

او ادامه داد: با اطلاع و دریافت این خبر ، شناور امدادی ناجی سازمان بنادر و دریانوردی برای ارزیابی و بازدید میدانی به محل اعزام شد که با همکاری مسئولان شرکت نفت فلات قاره ایران، کارشناسی لازم به عمل آمد. 

مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردى بیان کرد: همچنین با توجه به مشاهده دانه های تاربال نفتی که در روزهای اخیر در سواحل گناوه تا دیلم به طول حدود ۲۰ کیلومتر طول ساحل، پراکنده شده بود هماهنگی لازم با سازمان حفاظت محیط زیست به منظور پاکسازی سواحل منطقه از امروز (چهارشنبه) آغاز شده است.

پسنده با اشاره به اینکه در حال حاضر یکی از منابع آلودگی شناسایی و توسط تیم های تخصصی فلات قاره مهار شده است، گفت: تلاش برای شناسایی سایر منابع آلوده کننده ادامه دارد و در عین حال، کنترل آلودگی از طریق جمع آوری و نیز استفاده از حلال های شیمیایی در دستور کار قرار دارد.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

دشوار بودن ردیابی زیردریایی‌های روسی

چ مرداد 8 , 1399
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش مارین‌پرس، ونهرک در سخنانی در جلسه استماع سنا که برای تایید او به عنوان فرمانده ستاد فرماندهی شمالی آمریکا برگزار شده بود گفت: روسیه توانایی‌های راهبردی مانند زیردریایی‌های خود را توسعه داده است که اکنون یک چالش مهم در ردیابی ایجاد کرده است و […]
زیردریایی کلاس بری نیروی دریایی روسیه

شاید برای شما جالب باشد