مرین‌پرس > آموزش و فناوری > اعلام آمادگی فدراسیون نجات غریق برای آموزش کارشناسان محیط زیست دریایی
کد خبر: 10079 تاریخ انتشار: مهر 3, 1399

اعلام آمادگی فدراسیون نجات غریق برای آموزش کارشناسان محیط زیست دریایی

معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست از برنامه‌ریزی برای برگزاری دوره‌های آموزشی غواصی کارشناسان محیط زیست دریایی خبر داد.

لباس غواصی
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، احمدرضا لاهیجان زاده با اشاره به ضرورت توانمندسازی علمی و عملی کارکنان معاونت محیط زیست دریایی و استان‌های ساحلی محیط زیست کشور در امور غواصی گفت: با توجه به محدودیت‌های علمی و فنی کارکنان محیط زیست دریایی در موضوع غواصی باید از بخش‌های خصوصی کمک گرفت و این معاونت درحال برنامه‌ریزی و تدوین تفاهم نامه همکاری با فدراسیون غواصی و غریق نجات کشور است.

وی به اهمیت مشارکت مردم و ظرفیت گسترده نهادهای مردمی در پاکسازی مناطق دریایی و سواحل اشاره کرد و افزود: با بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و غیردولتی می‌توان به پاکسازی زیستگاه‌های سواحل دریایی پرداخت و در این زمینه لازم است معاونت محیط زیست دریایی در برنامه‌های جاری خود سالانه اعتباراتی پیش بینی و اختصاص دهد.

لاهیجان زاده آموزش کارشناسان محیط زیست دریایی، تهیه فیلم و عکس از زیستگاه‌ها و پاکسازی مناطق دریایی و سواحل را از دیگر برنامه‌های همکاری با فدراسیون غواصی و غریق نجات کشور بیان کرد.

بر اساس گزارش معاونت دریایی سازمان محیط زیست، فرهنگ شادنیا دبیر فدراسیون غواصی و غریق نجات کشور نیز با اشاره به اینکه نمایش آلودگی‌های دریایی برای عموم از دغدغه‌های اساسی ما محسوب می‌شود، به اقدامات انجام شده در پاکسازی مناطق دریایی و سواحل اشاره کرد و گفت: در حال حاضر رکن سوم المپیک حفظ محیط زیست است و یکی از ارکان آن سبز بودن به شمار می‌رود و این فدراسیون آمادگی لازم برای آموزش محیط‌بان های دریایی و ارائه آموزش‌های تخصصی به کارشناسان محیط زیست دریایی را دارد.


منبع: ایسنا

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

طرح اقدام و عمل حفاظت از دلفین گوژپشت خلیج فارس تدوین شد

س مرداد 28 , 1399
طرح اقدام و عمل حفاظت از دلفین گوژپشت خلیج فارس تدوین شده و قرار است با مشارکت بین سه استان ساحلی خلیج فارس اجرا شود.
دلفین گوژپشت خلیج فارس