مرین‌پرس > آموزش و فناوری > دانشگاه‌های دریایی > احسان کامرانی پژوهشگر برتر صنعت دریایی ایران شد
کد خبر: 11992 تاریخ انتشار: مهر 14, 1399

احسان کامرانی پژوهشگر برتر صنعت دریایی ایران شد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر صنعت دریانوردی کشورمان که با حضور مسؤولان عالی نظامی و کشوری در سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد، پروفسور احسان کامرانی نخبه هرمزگانی بدلیل انتشار بیشترین مقالات علمی و پژوهشی با موضوع خلیج‌فارس در پایگاه‌های علم جهانی به عنوان پژوهشگر برتر صنعت دریانوردی معرفی و تجلیل شد.

این پژوهشگاه به‌طور سالانه با تلاش در راستای معرفی پژوهشگر برتر سعی دارد محققان و پژوهشگران حوزه دریانوردی را از دانشگاه‌ها، ارگان‌ها، سازمان‌ها و …  شناسایی و برای ایجاد انگیزه و تشویق این پژوهشگران در راستای ارتقای صنعت دریانوردی از آنان تجلیل شود.

به گفته دکتر کامرانی، کمک در راه‌اندازی رشته زیست‌شناسی دریا در دانشگاه هرمزگان، کمک در راه‌اندازی دانشکده علوم و فنون دریایی در دانشگاه هرمزگان، استاد راهنمای بیش از ١٥٠ پایان‌نامه کارشناسی ارشد و ٤٢ پایان نامه دکتری در حوزه علوم دریایی در کشور برخی از اقدامات وی در حوزه دریا بوده است.

به گزارش مرین‌پرس، دکتر کامرانی، تألیف دو کتاب در حوزه دریا و مدیریت شیلاتی  و یک جلد در حوزه حقوق دریا، ٢٣ سال  سابقه تدریس در حوزه  علوم و فنون دریایی، پژوهشگر برتر استان هرمزگان در حوزه پژوهشی دریا در بازه زمانی سه سال توسط شواری پژوهشی استان هرمزگان به ریاست  استانداران استان، عضو سازمان بین‌المللی اقیانوس‌شناسی یونسکو و انتشار بیشترین مقالات علمی با موضوع خلیج‌فارس در پایگاه علم (Web of Science) را نیز در کارنامه افتخارات علمی خود دارد.


منبع: فارس

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اقتصاد دریا محور افق تازه ای برای برون از اقتصاد متکی به نفت

چ مهر 9 , 1399
کامران آتین، فعال سیاسی اجتماعی هرمزگان و سخنگوی اتحادیه صیادان کشور در یادداشتی با عنوان "اقتصاد دریا محور افق تازه ای برای برون از اقتصاد متکی به نفت" به بررسی توسعه دریامحور پرداخته است.