مرین‌پرس > آموزش و فناوری > ضرورت تشکیل بانک اطلاعات قطعات مصرفی صنایع دریایی
کد خبر: 12046 تاریخ انتشار: مهر 14, 1399

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته تاکید کرد؛

ضرورت تشکیل بانک اطلاعات قطعات مصرفی صنایع دریاییزمان مطالعه: 1 دقیقه

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر ضرورت تشکیل بانک اطلاعات قطعات مصرفی صنایع دریایی تاکید کرد.

به گزارش مرین‌پرس، منوچهر منطقی در نخستین جلسه کمیته بومی‌سازی قطعات و تجهیزات دریایی که با هدف تقویت توان بومی‌سازی قطعات و تجهیزات حوزه دریا، شناسایی قطعات و تجهیزات پرکاربرد سازمان‌های مرتبط با این حوزه و ایجاد بانک اطلاعاتی جامع برای تامین قطعات و تجهیزات دریایی مورد نیاز کشور با استفاده از توان شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار شد، گفت: خوشبختانه اقدامات و فعالیت‌ها در زمینه توسعه فناوری‌های حوزه حمل‌ونقل قابل قبول است و سرریز آنها به صنعت دریایی می‌تواند نیازهای این حوزه را رفع کند.

وی تشکیل بانک اطلاعات قطعات مصرفی این صنعت را یک ضرورت دانست و اظهار کرد: باید تلاش کنیم شرکت‌های توانمند صنعت دریایی را شناسایی و اخذ استانداردهای بین‌المللی برای آنها را با همکاری سازمان‌ها و ارگان‌های دریایی پیگیری کنیم.

منطقی خاطر نشان کرد: ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی برای «توسعه اقتصاد دانش‌بنیان»، «استفاده از محصولات بومی و داخلی»، «تقویت شرکت‌های داخلی»، «صرفه‌جویی در هزینه‌ها» و «جلوگیری از خروج ارز از کشور» اقدام به طراحی پلتفرمی برای بومی‌سازی قطعات مورد استفاده در حمل‌ونقل با فناوری‌های پیشرفته کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آموزش مجازی دانشجویان جدید تحصیلات تکمیلی دانشگاه دریایی خرمشهر

ش مهر 12 , 1399
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با بیان اینکه ثبت‌نام دانشجویان جدید تحصیلات تکمیلی پس از اعلام نتایج نهایی و احتمالا در هفته‌های اول و دوم آبان‌ماه خواهد بود، گفت: سال تحصیلی جدید برای دانشجویان این مقطع کاملا به صورت مجازی آغاز می‌شود.