ضرورت تشکیل بانک اطلاعات قطعات مصرفی صنایع دریایی

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر ضرورت تشکیل بانک اطلاعات قطعات مصرفی صنایع دریایی تاکید کرد.

قطعات موتور دریایی کشتی و شناور و قایق
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، منوچهر منطقی در نخستین جلسه کمیته بومی‌سازی قطعات و تجهیزات دریایی که با هدف تقویت توان بومی‌سازی قطعات و تجهیزات حوزه دریا، شناسایی قطعات و تجهیزات پرکاربرد سازمان‌های مرتبط با این حوزه و ایجاد بانک اطلاعاتی جامع برای تامین قطعات و تجهیزات دریایی مورد نیاز کشور با استفاده از توان شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار شد، گفت: خوشبختانه اقدامات و فعالیت‌ها در زمینه توسعه فناوری‌های حوزه حمل‌ونقل قابل قبول است و سرریز آنها به صنعت دریایی می‌تواند نیازهای این حوزه را رفع کند.

وی تشکیل بانک اطلاعات قطعات مصرفی این صنعت را یک ضرورت دانست و اظهار کرد: باید تلاش کنیم شرکت‌های توانمند صنعت دریایی را شناسایی و اخذ استانداردهای بین‌المللی برای آنها را با همکاری سازمان‌ها و ارگان‌های دریایی پیگیری کنیم.

منطقی خاطر نشان کرد: ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی برای «توسعه اقتصاد دانش‌بنیان»، «استفاده از محصولات بومی و داخلی»، «تقویت شرکت‌های داخلی»، «صرفه‌جویی در هزینه‌ها» و «جلوگیری از خروج ارز از کشور» اقدام به طراحی پلتفرمی برای بومی‌سازی قطعات مورد استفاده در حمل‌ونقل با فناوری‌های پیشرفته کرده است.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آموزش مجازی دانشجویان جدید تحصیلات تکمیلی دانشگاه دریایی خرمشهر

ش مهر 12 , 1399
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با بیان اینکه ثبت‌نام دانشجویان جدید تحصیلات تکمیلی پس از اعلام نتایج نهایی و احتمالا در هفته‌های اول و دوم آبان‌ماه خواهد بود، گفت: سال تحصیلی جدید برای دانشجویان این مقطع کاملا به صورت مجازی آغاز می‌شود.
آموزش مجازی دانشگاهیان در دوران کرونا

شاید برای شما جالب باشد