مرین‌پرس > آموزش و فناوری > برگزاری دوره آموزشی تهیه و تدوین کتابچه تعادل و پایداری شناور توسط انجمن مهندسی دریایی ایران
کد خبر: 520 تاریخ انتشار: تیر 17, 1399

برگزاری دوره آموزشی تهیه و تدوین کتابچه تعادل و پایداری شناور توسط انجمن مهندسی دریایی ایرانزمان مطالعه: 1 دقیقه

دوره آموزشی تهیه و تدوین کتابچه تعادل و پایداری شناور توسط انجمن مهندسی دریایی ایران و با همکاری موسسه رده‌بندی آسیا برگزار شد.

به گزارش مرین‌پرس، محاسبات تعادل و پایداری که در دانشگاه تحت عنوان درس هیدرواستاتیک ارایه می شود. جزو اصول اولیه مهندسی دریا است که چه در زمان طراحی شناور و چه در زمان عملیات و بهره برداری مورد استفاده مهندسان این حوزه است.

مجموع این محاسبات که با عنوان کتابچه تعادل (stability booklet) شناخته می شود جزو مدارک فنی الزامی است که باید توسط طراح به موسسات ردهبندی ارایه شود و همچنین به عنوان مدارک اصلی در اختیار کاپیتان کشتی قرار می‌گیرد.

این دوره که ویژه دانشجویان و صنعتگران دریایی برگزار شد شامل ارایه سر فصل‌های:مروری بر تئوری حاکم بر پایداری، بررسی استاندارد های حاکم بر پایداری شناور،مدل سازی هندسه شناور  در نرم افزار،مدل سازی مخازن و کامپارتمان های شناور، تحیل پایداری در نرم افزار و نگارش کتابچه بر اساس فرمت موسسات رده بندی بود.

این دوره آموزشی در 11 و 12 بهمن ماه در سالن  آموزش موسسه رده‌بندی آسیا برگزار شد. همچنین در پایان دوره از سوی انجمن مهندسی دریایی و موسسه رده‌بندی آسیا به شرکت‌کنندگان حاضر در دوره گواهی مربوطه صادر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

راه‌اندازی خط کشتیرانی گردشگری چابهار – مسقط و چابهار - دوبی

د اسفند 6 , 1397
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: نشست سرمایه گذاران کشورهای مختلف در چابهار نتایج بسیار خوب و مناسبی داشت که از آن جمله توسعه صنعت گردشگری دریایی بود.