مرین‌پرس > آموزش و فناوری > آموزش مهارت‌های دریا محوری اولویت سازمان فنی‌وحرفه‌ای
کد خبر: 7024 تاریخ انتشار: تیر 22, 1400

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور:

آموزش مهارت‌های دریا محوری اولویت سازمان فنی‌وحرفه‌ای

اوسط هاشمی اولویت امسال سازمان فنی و حرفه‌ای را آموزش مهارت‌های دریا محوری دانست و گفت: تهیه و تدوین بانک اطلاعاتی از استادکاران، مربیان و نیروهای مهارت بسیار در این حوزه اهمیت دارد و باید مهارت را در جامعه‌محور کنیم.

اوسط هاشمی،رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، علی اوسط هاشمی در جلسه شورای مهارت استان گیلان، اولویت امسال سازمان فنی و حرفه‌ای را آموزش مهارت‌های دریا محوری دانست و گفت: تهیه و تدوین بانک اطلاعاتی از استادکاران، مربیان و نیروهای مهارت بسیار در این حوزه اهمیت دارد و باید مهارت را در جامعه‌محور کنیم.

وی با تأکید بر توسعه اقتصاد از طریق دریا در برنامه توسعه کشور بیان کرد: متأسفانه باوجود بیش از پنج هزار و ۸۰۰ کیلومتر ساحل هنوز سهم خود را از دریا کسب نکرده‌ایم لذا باید در استان گیلان به دریا توجه بیشتری شود.

وی با اشاره به حوزه‌های فعالیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان گیلان گفت: آموزش‌های مهارتی در حوزه‌های گردشگری، کشاورزی، صنایع دریایی، شیلات و خدمات بازرگانی و پوشاک مهم‌ترین سطح فعالیت فنی و حرفه‌ای در استان گیلان است.


منبع: فارس

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

صید غیر قانونی میگو در آب‎های این استان جلوگیری شود

چ تیر 25 , 1399
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی بندر بوشهر گفت: اداره کل شیلات استان از صید غیر قانونی میگو پیش از آغاز فصل صید این آبزی در آب‌های ساحلی این استان جلوگیری کند.
صید میگو در بوشهر