مرین‌پرس > آموزش و فناوری > بزرگترین کشتی تحقیقاتی اقیانوسی تایوان رونمایی شد
کد خبر: 8555 تاریخ انتشار: آبان 23, 1399

بزرگترین کشتی تحقیقاتی اقیانوسی تایوان رونمایی شد

تایوان بزرگترین کشتی تحقیقاتی اقیانوسی با آخرین فنّاوری را به منظور تحقیقات در زمینۀ اکتشافات دریایی و زیست محیطی رونمایی کرد.

بزرگترین کشتی تحقیقاتی اقیانوسی تایوان
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، این کشتی تحقیقاتی که به گفته رئیس شرکت حمل و نقل تایوان نظیر آن تا کنون ساخته نشده است از ویژگی‌هایی برخوردار است که می‌تواند بر سطح آب و زیر آب عملیات اکتشافی خود را انجام دهد. مقامات تایوانی نام این کشتی را محقق جدید اقیانوس نامگذاری کرده‌اند.

در ساخت این کشتی صرفه‌جویی در انرژی و همچنین استفاده از آخرین فنّاوری‌های دیجیتالی مدنظر قرار گرفته و از کارکرد شکستن امواج نیز برخوردار است.

هزینۀ تقریبی ساخت این کشتی ۵۰ میلیون دلار است که به عنوان یک کشتی تحقیقاتی ویژۀ چند منظوره فعالیت خود را آغاز کرد.

این کشتی بزرگ تحقیقاتی با وزن ۲۲۰۰ تُن ناخالص و ۲۱۶ متر طول ۱۹ خدمه دارد که ۲۸ پژوهشگر در آن فعالیت‌های تحقیقاتی را انجام خواهند داد.

این کشتی از پیشران‌های الکتریکی بسیار قوی و سیستم‌های تشخیص هیدرولوژیکی و نمونه‌برداری از آب دریا و موقعیت‌یابی برخوردار است.

این کشتی قادر است داده‌های هواشناسی را برای پیش‌بینی آب وهوا انجام دهد و همچنین تهیۀ نقشه‌های توپوگرافی سه بُعدی با دقت و سرعت بالا از ویژگی‌های این کشتی به شمار می‌رود.

مقامات تایوانی معتقدند که این کشتی می‌تواند به عنوان یک مرجع تحقیقاتی برای پروژه‌های آینده و و الگویی برای ساخت و ساز کشتی تحقیقاتی مورد استفاده قرار گیرد.


منبع: مانا

احسان عسکری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

خطر زیستگاه‌های مصنوعی برای خلیج‌فارس

د مرداد 6 , 1399
زیستگاه مصنوعی می‌تواند به بقای گونه‌های دریایی کمک کند، اما بعضی افراد برای ساخت این زیستگاه‌ها به دلایلی همچون ارزانی، مقاوم بودن و در دسترس بودن از تایرهای خودرو فرسوده و یا بشکه‌های پوسیده و آغشته به مواد نفتی استفاده می‌کنند که این مقدمه ورود ترکیبات سمی و فلزات سنگین به دریا است.
زیستگاه مصنوعی آبزیان