سبک‌ترین زیردریایی جهان با قابلیت گردشگری معرفی شد

سبک‌ترین زیردریایی جهان با توانایی‌های متعدد می‌تواند شرایط گردش در اعماق دریاها را برای علاقه‌مندان به دنیای زیر آب فراهم سازد.

سبک‌ترین زیردریایی جهان u boat worx nemo
زمان مطالعه: 2 دقیقه


به گزارش مارین‌پرس، به تازگی مهندسان نوعی زیردریایی به نام U-Boat Worx(یوبوت ورکس) را طراحی کردند که توانسته است عنوان سبک‌ترین زیردریایی جهان را نصیب خود کند.

زیردریایی U-Boat Worx(یوبوت ورکس) می‌تواند تا عمق ۱۰۰ متری دریا پایین رفته و سرنشینان خود را برای تماشای زیبایی‌های زیر آب جابه‌جا کند. این زیردریایی تا کنون ۲ جایزه بین‌المللی در بخش‌های طراحی برتر و وسیله‌ای مناسب برای حمل‌و نقل را به خود اختصاص داده است. مشخصاتی از قبیل ارتفاعی برابر با ۱,۵ متر و وزنی معادل ۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم باعث شده است کاربران برای حمل این زیردریایی مشکل زیادی نداشته و آن را به سهولت به محل مورد نظر خود منتقل کنند.

کابین این زیردریایی فضای کافی برای ۲ سرنشین را دارد. ابزارهای لازم برای هدایت زیردریایی در اختیار یکی از سرنشینان قرار می‌گیرد و شخص دیگری که در کابین حضور دارد می‌تواند به راحتی روی صندلی نشسته و از تماشای محیط اطراف لذت ببرد. شرکت سازنده این زیردریایی با انتشار ویدئوها و کتاب‌های آموزشی این امکان را برای علاقه‌مندان فراهم ساخته است که تنها در ۱۲ روز نحوه رانندگی با زیردریایی U-Boat Worx یادبگیرند.

سرنشینان زیردریایی U-Boat Worx دید گسترده‌ای از محیط اطراف خود داشته و می‌توانند هر موجودی را در پیرامون زیردریایی تماشا کنند. فشار زیاد آب در اعماق دریا می‌تواند به راحتی موجب نابودی دستگاه‌های الکترونیکی شود ولی مهندسان این زیردریایی را به گونه‌ای طراحی کردند که از مقاومت بالایی برخوردار بوده و هیچ مشکلی برای سرنشینان در هنگام حرکت در اعماق دریا پیش نمی‌آیند. این زیردریایی می‌تواند علاوه بر ماموریت‌های تفریحی در ماموریت‌های تحقیقاتی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

زیردریایی‌ها وسایل نقلیه بسیار جالب و کاربردی هستند که امکان گردش در جهان زیر آب را فراهم می‌سازند ولی به دلیل هزینه بالا و پیچیدگی‌های ساخت زیردریایی امکان استفاده از آن برای عموم مردم وجود ندارد.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

احسان عسکری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

دانش آموخته‌های هنرستان علوم وفنون دریایی در نداجا جذب می‌شوند

ی مرداد 19 , 1399
فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروهای بومی هرمزگان و بویژه دانش آموخته‌های هنرستان علوم وفنون دریایی بندرعباس در اولویت جذب و بکارگیری در نیروی دریایی ارتش هستند.
انعقاد تفاهم نامه توسعه هنرستان وابسته علوم و فنون دریایی منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در بندرعباس

شاید برای شما جالب باشد