توسط رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر تشریح شد؛

جزئیات ترم جدید در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر گفت: در ترم جدید درس‌های نظری به صورت مجازی و درس‌های عملی که نیاز به حضور در کارگاه یا آزمایشگاه دارند، به صورت حضوری و با برنامه‌ریزی ارائه خواهند شد.

سر در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، منصور زراء نژاد اظهار کرد: طبق دستورالعمل‌های ابلاغ شده از سوی وزارت علوم، درس‌های نظری به صورت مجازی ارائه و درس‌های عملی که نیاز به حضور در کارگاه یا آزمایشگاه دارند، به صورت حضوری و با برنامه‌ریزی ارائه خواهند شد.

وی با اشاره به نحوه بازگشایی خوابگاه‌ها، افزود: با توجه به اینکه امکان حذف برخی درس‌های عملی وجود ندارد، دانشجویان خوابگاهی در گروه‌های کوچک به مدت کوتاه، (۱۰ تا ۱۴ روز) در خوابگاه حضور پیدا می‌کنند و هر دانشجو در یک اتاق مستقر می‌شود تا فاصله اجتماعی حفظ شود. بر اساس پروتکل‌ها، دانشجویان نمی‌توانند در طول ترم از خوابگاه‌ها استفاده کنند و حضور آن‌ها به صورت هتلینگ خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر گفت: همچنین دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی برای انجام پژوهش‌های عملی پایان‌نامه، در زمان‌های مقرر و به صورت برنامه‌ریزی شده در دانشگاه و خوابگاه حضور پیدا می‌کنند.

زراءنژاد با بیان اینکه درس‌های نظری کاملا به صورت مجازی برگزار خواهند شد، گفت: سال تحصیلی رسما از ۱۵ شهریور آغاز شد، اما با توجه به اینکه حذف و اضافه هنوز انجام نشده است، کلاس‌ها نوسان دارند اما به نظر می‌رسد کلاس‌ها به صورت مستمر از هفته آینده برگزار خواهند شد.

وی ادامه داد: برخی از واحدهای درسی عملی که شناور هستند، پیش‌نیاز درسی نیستند و در تحصیل دانشجو مشکلی ایجاد نمی‌کنند را می‌توان جابه‌جا و به ترم آینده موکول کرد. اما تعدادی از درس‌های عملی به ویژه برای دانشجویانی که در شرف فارغ‌التحصیلی هستند، باید ارائه شوند. بنابراین امکان به تعویق انداختن این درس‌ها وجود ندارد، به این دلیل برنامه‌ریزی شده که تعداد محدودی از دانشجویان در مدت زمان مشخص در دانشگاه حضور پیدا کنند.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

سرمایه‌گذاری یک و نیم میلیارد یورویی در منطقه ویژه خلیج فارس

چ شهریور 19 , 1399
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی، صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس گفت: امسال بیش از یک و نیم میلیارد یورو در منطقه ویژه اقتصادی، صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس سرمایه‌گذاری شده است.
منطقه ویژه اقتصادی، صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس