گردشگری ساحلی و دریایی کلید توسعه استان بوشهر است

گردشگری ساحلی و دریایی استان بوشهر اشتغال زا و ثروت آفرین است و باید از این ظرفیت برای توسعه و پیشرفت این استان بهره برد.

گردشگری دریایی و ساحلی در بوشهر
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری بوشهر گفت: استان بوشهر در هشت بخش اقتصاد دریا و ساحل دارای مزیت بالایی است که باید از ظرفیت های آنها برای اشتغال آفرینی و درآمدزایی بخوبی استفاده شود.

رسول رستمی افزود:  ۵۰ درصد تولید میگوی پرورشی کشور در سواحل استان بوشهر انجام می شود و در زمینه پرورش ماهی در قفس هم اقدامات و سرمایه گذاری خوبی انجام شده است.

وی گفت: زیست فناوری دریایی، اقتصاد نوین و ارزش افزوده بالایی است که اکنون درمنطقه دلوار در شهرک زیست فناوری دریایی در دست احداث است و بوشهر یکی از پنج استان ویژه مناطق علم و فناوری در حوزه نفت و گاز، کشاورزی، آی تی و زیست فناوری دریایی است.

مدی کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری بوشهر بیان کرد: با توجه به ظرفیت خوب ساحل و دریا در حوزه گردشگری در این استان اما به رشد مطلوب خود نرسیده ایم و با برنامه ریزی باید تلاش کنیم تا این ظرفیت اشتغال زا و ثروت آفرین شود.

وی افزود: با توجه به ساختار مدیریت و پیگیری و ظرفیت ها بوشهر از استان های امن کشور است که زمینه سرمایه گذاری در آن فراهم شده است طوریکه در سفر اسفندماه سال گذشته رئیسجمهوری به این استان ۱۳ تفاهمنامه به مبلغ ۱۰۸ هزار میلیارد تومان با شرکت های سرمایه گذاری خارجی و بانک ها منعقد شده است.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آغاز فعالیت کارگروه های تخصصی «کمیته توسعه دریا محور»

ش مهر 20 , 1398
نخسین نشست کارگروه تخصصی صنایع و فناوری های دریایی کمیته توسعه دریامحور در کمیسیون زیربنایی و تولیدی برگزار شد.
کارگروه‌های تخصصی کمیته توسعه دریا محور در مجمع تشخیص مصلحت نظام

شاید برای شما جالب باشد