نخستین سمپوزیوم ملی طراحی ایده مجسمه ساحل ماشه کیش برگزار شد

نخستین سمپوزیوم مجسمه سازی با هدف زیباسازی سواحل جزیره کیش و ایجاد جاذبه جدید گردشگری هنری آغاز به کار کرد.

سمپوزیوم ملی طراحی ایده مجسمه ساحل ماشه کیش
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، این سمپوزیوم با هدف زیباسازی ساحل قدیمی ماشه در جزیره کیش برگزار خواهد شد و شرکت عمران، آب و خدمات کیش به عنوان متولی این رویداد در نخستین اقدام، میزبان هنرمندان حوزه تجسمی و معماری از سراسر ایران خواهد بود تا با بررسی نظرات و دیدگاه های هنرمندان کشورمان، بهترین ایده برای ساحل ماشه (که یکی از قدیمی‌ترین مناطق جزیره است) جهت اجرا شناسایی شود.

در نشست با هنرمندان  مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات جزیره کیش با اشاره به اهمیت شهرها و لزوم توجه به فضاهای شهری گفت: درتمامی تصمیم گیری ها به این موضوع باور داریم که شهرها موجودات زنده هستند خیابان‌ها شریان ها و درختان ریه های شهرها هستند و روح شهرها ما انسان‌ها هستیم که درضمیر ناخودآگاه همه ما تمایل به زیبایی داریم. این باور ما را برآن داشت در طراحی المانهای شهری از هنرمندان کمک بگیریم که با آثاری الهام گرفته از نگاه زیبایی شناس هنرمندان با مخاطب خود که شهروندان وگردشگران هستند ارتباط قلبی وروحی برقرار کنیم.

ابوالفضل طیبی ساحل و دریای کیش را دو شاخصه طبیعی و ارزشمند این جزیره دانست و افزود: تمام مردم ایران با جزیره کیش ارتباط بسیار خوبی دارند و به عنوان مامنی برای کسب آرامش، کیش را دربرنامه سفر وتفریح خود قرار می دهند. این موضوع مسئولیت ما را درمورد توسعه شهری کیش دوچندان می کند تا با استفاده  از نمادها والمانهای کارشناسانه وهنری مفهوم آرامشی که مدنظر شهروندان وگردشگران است به خوبی القاء شود وذهنیت مردم درمورد جزیره کیش با یک اقدام بدون کارشناسی وغیرهنری خراب نشود.

وی درپایان با تاکید براهمیت تلفیق هنر و موضوعات شهری به‌عنوان یکی از موثرترین راه‌های ایجاد حس مثبت مشترک نسبت به فضای شهری جزیره کیش گفت: مسجد ماشه از مکان های تاریخی و ارزشمندی است که مورد علاقه و توجه بومیان جزیره کیش است و در زمره آثار ثبت شده میراث فرهنگی قراردارد.این مسجد درمجاورت دریا و بستر خوبی برای خلق فضایی جذاب برای شهروندان وگردشگران با کمک هنرمندان کشور است تا ضمن معرفی این اثر تاریخی، جاذبه ای هنری وگردشگری در ساحل ماشه ایجاد شود.

احسان گرایلی دبیر سمپوزیوم ملی طراحی ایده مجسمه ساحل ماشه جزیره کیش نیز دراین نشست با بیان اینکه هنرمندان در بازدید سه روزه ضمن بازدید از ساحل ماشه ، از بخش های مختلف جزیره کیش نیز دیدن کردند تا با دستیابی به نگاهی کلی از طبیعت ومعماری جزیره کیش نسبت به طرح ایده های خلاقانه اقدام کنند.
به گفته گرایلی نشست های بعدی این سمپوزیوم به منظور جمع بندی آرائ و رسیدن به طرح نهایی در تهران برگزار می شود تا پس از حصول بهترین نتیجه و ارائه طرح نهایی نسبت به اجرای اثربرگزیده در سمپوزیوم اقدام شود.

هنرمندانی چون رضا هادیانی، سهند حسامیان، بیژن غنچه‌پور، مهسا الف، علی هنرور، همایون عسکری سیریزی، سینا ممتاز، مهدی رنگچی، مونا آقابابایی و شهریار رضایی در این نشست حضور داشتند.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناس ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

دومین رزم‌ناو آمریکایی هم گرفتار آتش شد

ی تیر 29 , 1399
نیروی دریایی آمریکا در پی وقوع آتش‌سوزی در دومین رزم‌ناو خود، دستور توقف کار یک شرکت کشتی‌سازی را صادر کرد.
رزم‌ناو آبی خاکی USS Kearsarge

شاید برای شما جالب باشد