مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان خبر داد؛

اسکله گردشگری دریایی بندر کوهستک هفته دولت بهره‌برداری می‌شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: عملیات ساخت یک فروند اسکله به منظور انجام خدمات گردشگری دریایی در بندر کوهستک به اتمام رسیده و در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

علیرضا محمدی کرجی ران در کنار حسین رییسی در اسکله گردشگری دریایی بندر کوهستک
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، علیرضا محمدی کرجی‌ران در نشستی با نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس یازدهم با اشاره به قابلیت‌های گردشگری دریایی بندر کوهستک و بنادر شرق، تقویت زیرساخت‌های گردشگری دریایی بندر کوهستک برای دوران پساکرونا در کنار توسعه فعالیت‌های تجاری را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اداره کل بنادر و دریانوردی در حوزه شرق عنوان کرد.

وی ادامه داد: اسکله خدمات گردشگری دریایی بندرکوهستک با طول 20، عرض 5 و ارتفاع یک متر به منظور انجام خدمات گردشگری دریایی در این بندر ساخته شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: این اداره کل با توجه به تمرکز برنامه ششم توسعه برروی سواحل مکران سازمان بنادر و دریانوردی، برنامه‌های جامع و توسعه‌ای را برای بنادر کوچک این منطقه در دست اجرا دارد.

محمدی کرجی‌ران خاطرنشان کرد: از هر گونه طرحی که با محوریت فعالیت‌های دریا پایه ارائه شود و در رونق معیشت جامعه محلی تاثیر گذار باشد، استقبال می کنیم.

اثرگذاری طرح‌های دریایی و بندری بر رونق معیشت جامعه محلی

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس یازدهم نیز گفت: اجرای طرح‌های دریایی و بندری که با محوریت فعالیت‌های دریا تدوین شده باید اثرگذاری آن را در رونق معیشت جامعه محلی دیده شود.

حسین رییسی افزود: توجه مجلس یازدهم به تقویت معیشت مردم با اجرای طرح‌های مهمی معطوف شده که هم برای جوانان منطقه ایجاد اشتغال شود و هم ارزش افزوده را در پی داشته باشد.

وی ادامه داد: موضوع مورد مطالعه در مجلس توانمندسازی جوامع محلی مناطق است تا ضمن ایجاد فرصت‌های جدید شغلی برای جوانان بتوانیم با رفع موانع و چالش‌ها، مشاغلی که سفره معیشت مردم منطقه در گذشته بوده است را تقویت کنیم.

منتخب مردم شرق هرمزگان در مجلس یازدهم حفظ و بهبود ذخایر آبزیان، توسعه تجارت دریایی و توسعه زیر ساخت‌های بنادر شرق استان را از مهم‌ترین برنامه‌های کاری خود عنوان کرد و ابرازداشت: در راستای توسعه بنادر کوچک چون کوهستک در سه بخش برنامه‌هایی خود را دنبال خواهیم کرد.

رییسی در این باره گفت: با شیوه‌های نوین آبزی‌پروری، مثل پرورش ماهی درقفس، پرورش ماهی در ساحل و پرورش میگو تلاش خواهیم کرد، مجوزهایی را برای آن دسته از متقاضیانی که تاکنون موفق به اخذ مجوز فعالیت نشده‌اند، دریافت کنیم.  

وی اضافه کرد: افزون بر این موارد طرح‌های  بزرگ صنعتی در حوزه نفت و هم‌چنین احداث شهرک‌های صنعتی در منطقه جانمایی شده که گسترش‌دهنده ظرفیت اقتصادی منطقه و ایجاد ارزش افزوده را در برخواهد داشت و برای توانمندسازی جامعه محلی موثر باشد.

به گزارش مارین‌پرس، بندر کوهستک با کاربری صیادی در فاصله ۱۴۰ کیلومتری بندرعباس واقع شده است.

منبع: ایرنا

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

عدم توجه اسناد بالادستی دریایی به نحوه اجرا

ی مرداد 5 , 1399
مهندس سعید جعفری سال‌ها سابقه مدیریتی در کشتی‌سازی‌های کشور از جمله اروندان و صدرا امید چابهار داشته و از سال ۱۳۹۲ به عنوان مدیر توسعه صنایع دریایی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران فعالیت دارد. در این گفت و گو نظر ایشان را درباره سیاست‌گذاری‌های دریایی کشور می‌شنویم.
پادکست سعید جعفری مدیر توسعه صنایع دریایی سازمان گسترش و نوسازی وزارت صمت