کاپیتان مصری رکورد غواصی گینس را شکست

کاپیتان مصری توانست با غواصی کردن مستمر به مدت ۵۲ ساعت، رکورد جدید گینس در این زمینه را از آن خود کند.

کایپتان «ولاء حافظ» مصری رکودار غواصی در گینس
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، کایپتان «ولاء حافظ» که به داشتن مهارت ویژه در زمینه غواصی کردن مشهور بود، اما دچار مصدومیت شده بود توانست مشکلات را کنار بزند و رکورد طولانی‌ترین زمان غواصی جهان را به نام خود در کتاب گینس ثبت کند.

این کاپیتان که در نیروی دریایی مصر فعالیت می‌کرد پس از پایان خدمتش در یگان نیرو‌های ویژه به علت ایجاد مشکل جسمی در یک حادثه برای وی به هیئت کانال سوئیس به عنوان ناظر کشتی‌ها پیوست و به آموزش و تمرین مستمر ورزش غواصی به صورت حرفه‌ای شهرت یافت.

ولاء حافظ توانست رکورد غواصی ۵۱ ساعت و ۲۴ دقیقه‌ای که پیشتر به نام غواص ترکیه‌ای در سال ۲۰۱۵ ثبت شده بود را با وجود مصدومیت شدید جسمی از آن خود کند. او ابتدا برای ثبت ۱۴۴ ساعت غواصی مستمر وارد آب شد، اما به علت ایجاد مشکل فنی در لباس غواصی مجبور شد پس از ۵ ساعت از دریا خارج شود و سپس در تلاش مجدد توانست این رکورد را ثبت کند.

کایپتان «ولاء حافظ» مصری رکودار غواصی در گینس

پزشک معالج این کاپیتان مصری با وجود مصدومیت و درد فراوانی که ناشی از پوشیدن لباس غواصی و حمل تجهیزات بر وی وارد می‌شد خواستار پایان دادن به این ثبت رکورد تاریخی شد، اما این مرد شجاع و قوی مصری به تلاش خود برای رسیدن به آرزویش که ماندن به مدت ۶ روز زیر آب است، ادامه می‌دهد.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناس ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

"هیولای دریای کاسپین" سر بر کشید

پ آبان 22 , 1399
یک هواپیمای آب‌نشین غول‌پیکر، یادگاری از دوران جنگ سرد، از آب‌های دریای کاسپین بیرون کشیده شد. این هواپیما قرار است جاذبه توریستی شود. ماموران سازمان سیا در دهه ۶۰ به عکس‌های هوایی این "هیولا" دست یافته بودند.
هواپیما آب نشین «هیولای دریای کاسپین» روسیه

شاید برای شما جالب باشد