قاب طلایی دبی

«قاب طلایی دوبی»، جدیدترین آسمان‌خراش این شهر است که در منطقه‌ی «زعبیل» جای گرفته است. این آسمان‌خراش به شکل یک قاب عکس طراحی شده و روکشی طلایی‌رنگ از جنس استیل دارد و به‌عنوان بزرگ‌ترین قاب عکس دنیا شناخته می‌شود.

زمینه‌ی پشت این قاب عکس به سمت آسمان‌خراش‌‌های دوبی است که تداعی‌کننده‌ی چهره‌ی دوبیِ پیشرفته و خاطره‌‌انگیز‌بودن سفر به این کشور است. نمای دیگر این قاب نشان‌‌دهنده‌ی تصویر قدیم دوبی است که بیابانی و غیرمدرن است. این قاب در آن واحد، دو تصویر متفاوت از دوبی ارائه می‌‌کند.

در سال ۲۰۰۹، برای طراحی یک نماد شهری مرتفع و جدید برای دوبی، یک مسابقه‌ی طراحی برگزار و ۹۲۶ پیشنهاد در آن ارائه شد که درنهایت، طراح هلندی شرکت «ThyssenKrupp»، برنده مسابقه طراحی شد که جایزه ۱۰۰ هزار دلاری مسابقه را دریافت کرد.

در واقع تمام نمادهای معروف دوبی از طریق فراخوان برگزاری یک مسابقه بزرگ طراحی در سطح دنیا طراحی شده و بهترین، جذاب‌ترین، جدیدترین و مقاوم‌‌ترین ایده‌‌ها برنده شده‌‌اند. این قاب دارای ارتفاع ۱۵۰ متر و عرض ۹۵ متر است و برای ساخت آن ۶۰ میلیون دلار هزینه شده و یکی از ارزان‌ترین نمادهای دوبی است. ساخت این نماد شهری، پنج سال (از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸) طول کشیده است.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *