حمایت دولت از سرمایه گذاری های دریامحور در خوزستان

علی‌اکبر حسینی محراب، استاندار خوزستان از حمایت همه‌جانبه دولت از سرمایه‌گذاری‌های دریامحور در استان خوزستان خبر داد.

به گزارش راد، استاندار خوزستان گفت: دولت از سرمایه‌گذاری‌های دریامحور در استان حمایت‌های همه‌جانبه‌ای دارد.

علی‌اکبر حسینی محراب در بازدید از اسکله صیادی بندر سجافی هندیجان اظهار کرد: فعالیت‌های صیادی در منطقه هندیجان یک کسب‌وکار بومی منطقه است که با توجه بیشتر به آن، امکان رشد اقتصادی در این شهرستان را بیش از پیش به وجود خواهد آورد.

حسینی محراب با تأکید بر اینکه همکاری ادارات کل شیلات و بنادر و دریانوردی خوزستان در بهبود زیرساخت‌های منطقه ضروری است، افزود: تعداد لنج و قایق‌ها فعلی در منطقه ظرفیت مطلوبی برای توسعه فعالیت‌های صیادی است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه هندیجان یک شهرستان بندری است و معیشت اغلب ساکنان با صید و صیادی ارتباط دارد، این منطقه به سرمایه‌گذاری‌های مختلفی در حوزه بسته‌بندی و صنایع تبدیلی بخش شیلات نیاز دارد.

استاندار خوزستان عنوان کرد: با انجام چنین سرمایه‌گذاری‌هایی، امکان ورود توانمندتر فعالان اقتصادی حوزه شیلات به بازارهای تجاری بین‌المللی منطقه فراهم می‌شود.

علی‌اکبر حسینی محراب با بیان اینکه پرورش ماهی در قفس فعالیت مناسبی در بستر دریایی محسوب می‌شود، گفت: دولت از سرمایه‌گذاری‌های دریامحور در خوزستان به‌صورت همه‌جانبه حمایت خواهد کرد.

حسینی محراب افزود: به‌واسطه اجرای طرح‌های پرورش ماهی در قفس، ضمن تولید محصولات شیلاتی مناسب و پایدار از آسیب به اکوسیستم خلیج‌فارس جلوگیری خواهد شد.

وی بر ضرورت بهینه‌سازی اسکله بندر سجافی تأکید کرد و گفت: در این رابطه اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان در حال برنامه‌ریزی کاربردی است.

منبع: مهر

 

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بسته حمایتی دولت برای دانش‎‌بنیان‌های دریایی

ی بهمن ۹ , ۱۴۰۱
از دیگر رسانه‌ها معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور از بسته حمایتی برای توسعه اقتصاد دریا به‌ویژه حمل و نقل دریایی خبر داد و گفت: «معاونت علمی در دوره جدید خود، در همه حوزه‌های اقتصاد دریا، حمایت و رونق دانش‌بنیان‌های این حوزه به‌ویژه حمل‌و‌نقل دریایی برنامه جدی دارد.» به […]