اهداف تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد قشم و کشتیرانی

سازمان منطقه آزاد قشم و کشتیرانی در آینده نزدیک تفاهم‌نامه‌ای با هدف راه‌اندازی خط کشتیرانی مستقیم و ارتقای حوزه بازرگانی و اقتصادی جزیره قشم امضا می‌کنند.

به گزارش راد، بر اساس نشست حضوری معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد قشم و معاون بازرگانی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در حاشیه نمایشگاه صنعت نفت و انرژی این منطقه توافقات لازم برای ارائه ظرفیت‌های تجاری منطقه آزاد قشم و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در قالب تفاهم‌نامه فراهم شد.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد قشم با اعلام این خبر گفت: بر اساس مذاکرات به‌عمل‌ آمده  فی‌مابین و تبیین ظرفیت‌های طرفین، مقدمات همکاری متقابل در حد تفاهم‌نامه بین این سازمان و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با هدف راه‌اندازی خط کشتیرانی مستقیم و ارتقای حوزه بازرگانی و اقتصادی جزیره قشم فراهم خواهد شد.

مختار گرشاسبی ادامه داد: با امضای این تفاهم‌نامه خط حمل‌ونقل کالاهای تخصصی و مواد اولیه کارخانه‌ها تولیدی داخل کشور از مبدأ خارج از کشور به مقصد قشم راه‌اندازی می‌شود.

گرشاسبی تصریح کرد: با توجه به شرایط استراتژیک قشم و قرارگیری در یکی از مهم‌ترین آبراهه‌های بین‌المللی و همچنین برخورداری از اسکله‌های مناسب همچون اسکله بهمن و کاوه که امکان پهلوگیری کشتی‌های بزرگ را فراهم می‌کند، راه‌اندازی این خط کشتیرانی کمک شایانی به توسعه اقتصادی قشم و کشور خواهد داشت‌.

به گفته وی، استقرار منطقه آزاد در جزیره قشم و برقراری قوانین تسهیل‌گر در حوزه انبارداری، تخلیه و بارگیری و سایر خدمات مالی و اداری، این جزیره را به یکی از نقاط جذاب برای ارتقای تجارت دریایی تبدیل کرده است‌. / فرینا

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ایجاد صنایع کشتیرانی و شیلات در سواحل مکران

ی بهمن ۹ , ۱۴۰۱
به گفته فرمانده نیروی دریایی ارتش قرار است این نیرو در حوزه‌های مختلفی اعم از شیلات، کشتی‌سازی، تعمیرات و بهداشت و درمان اقداماتی در سواحل مکران داشته باشد. به گزارش راد، شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در گفت‌وگو از تعامل این نیرو با ستاد توسعه سواحل مکران برای پیشرفت […]
ایجاد صنایع کشتیرانی و شیلات در سواحل مکران