ترانزیت ریلی فرآورده‌های نفتی از مبدا آسیای میانه کلید خورد

ترانزیت فرآورده‌های نفتی با استفاده از ظرفیت‌‌های ذخیره‌سازی و لجستیکی شرکت ملی گاز، سازمان بنادر و دریانوردی و بخش خصوصی از مبدأ آسیای میانه از طریق شبکه ریلی شمال – جنوب کشور کلید خورد.

به گزارش راد، نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر در مجلس، گفت: ترانزیت فرآورده‌های نفتی با استفاده از ظرفیت‌های ذخیره‌سازی و لجستیکی شرکت ملی گاز، سازمان بنادر و دریانوردی و بخش خصوصی از مبدأ آسیای میانه از طریق شبکه ریلی شمال – جنوب کشور (سرخس خراسان- بندر نفتی شهید رجایی بندرعباس ) کلید خورد.

در دیدار مهدی دوستی، استاندار هرمزگان و احمد مرادی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با چگینی، مدیرعامل شرکت ملی گاز، ترانزیت فرآورده‌های نفتی با استفاده از ظرفیت‌‌های ذخیره‌سازی و لجستیکی شرکت ملی گاز، سازمان بنادر و دریانوردی و بخش خصوصی از مبدأ آسیای میانه از طریق شبکه ریلی شمال – جنوب کشور (سرخس خراسان- بندر نفتی شهید رجایی بندرعباس ) کلید خورد.

احمد مرادی در این باره، توضیح داد: ترانزیت نفتی آسیای میانه از طریق شبکه ریلی برای نخستین بار با ظرفیت اولیه ۳۰۰ هزار متریک تن در سال عملیاتی شده است.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین این عملیات با بیش از ۶۰۰ واگن آسیای میانه از مرز ورودی سرخس و از طریق شبکه ریلی کشور صورت می‌پذیرد.

به گفته وی این تصمیم علاوه‌ بر گشایش مسیر جدید ترانزیتی ارزآوری قابل‌توجهی برای کشور به‌دنبال خواهد داشت.

مرادی ادامه داد: سایت تخلیه ریلی و مخازن ذخیره خونسرخ که ۷ سال بلااستفاده بوده است با این اقدام در مدار بهره‌برداری قرار گرفته و با عملیاتی شدن این مسیر ترانزیتی ضریب اشغال بندر نفتی خلیج فارس بندر شهید رجایی مضاعف می‌شود. / ایسنا

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بندر آستارا آماده پذیرش کشتی شد

چ بهمن ۱۲ , ۱۴۰۱
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان خبر داد: زیرساخت‌های لازم در بندر آستارا و این بندر مشکلی برای پذیرش کشتی ندارد. به گزارش راد، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به اینکه زیرساخت‌های لازم در بندر آستارا از سوی سازمان بنادر و دریانوردی ایجاد شده است، گفت: استانداردترین […]
بندر آستارا آماده پذیرش کشتی شد