دپوی ۶۰۰۰ کانتینر در بنادر پاکستان به افزایش تورم منجر شد

دپوی ۶۰۰۰ کانتینر در بنادر پاکستان به افزایش تورم منجر شد

به گزارش مرین‌پرس، خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد به علت دپو شدن کانتینر‌ها در بنادر پاکستان تورم در این کشور به بالاترین سطح در ۴۸ سال گذشته رسیده است.

بر اساس این گزارش در حال حاضر هزاران کانتینر اقلام غذایی، مواد خام و تجهیزات در بنادر دپو شده، زیرا دولت واردات را محدود کرده است که این کار باعث شده تا قیمت مصرف کننده نسبت به سال ۲۰۲۱ میلادی حدود ۲۷.۵ درصد افزایش یابد.

این گزارش حاکی است دپوی کانتینر‌ها در بنادر در بحبوحۀ کمبود عرضه به قیمت‌های فوق‌العاده بالا و تنگنای منابع مالی منجر شده که پس از سیل ویرانگر سال گذشته، بحران روسیه-اوکراین، آشفتگی اقتصادی و سیاسی را در این کشور تشدید کرد.

در ادامه این گزارش آمده است ذخایر ارزی پاکستان نیز به کمترین میزان  در ۹ سال گذشته یعنی ۳.۶۳ میلیارد دلار کاهش یافته است.

در پایان این گزارش آمده است ارزش پول ملی پاکستان اخیراً به پایین‌ترین سطح خود سقوط کرد.

قرار است این کشور دریافت وام از صندوق بین‌المللی پول و منابع ارزی را تأمین کند.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

طرح حمایتی دولت از توسعه‌دهندگان فناوری‌های آب‌ شور

ی بهمن ۱۶ , ۱۴۰۱
به گزارش راد، هدف از این فراخوان که توسط ستاد توسعه فناوری‌های آب، اقلیم و محیط‌زیست معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری منتشر شد، بهره‌‌گیری از توان و ظرفیت بالقوه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، استارتاپ‌ها، دانشگاه‌‌ها و مراکز علمی و انجام پروژه‌های کاربردی و خروجی محور در راستای توسعه […]
طرح حمایتی دولت از توسعه‌دهندگان فناوری‌های آب‌ شور