طرح حمایتی دولت از توسعه‌دهندگان فناوری‌های آب‌ شور

به گزارش راد، هدف از این فراخوان که توسط ستاد توسعه فناوری‌های آب، اقلیم و محیط‌زیست معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری منتشر شد، بهره‌‌گیری از توان و ظرفیت بالقوه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، استارتاپ‌ها، دانشگاه‌‌ها و مراکز علمی و انجام پروژه‌های کاربردی و خروجی محور در راستای توسعه فناوری‌های راهبردی کشور است.

در این فراخوان آمده است: طرح‌های توسعه فناوری پیشنهادی با هدف دستیابی فناوری به سطح آمادگی فناوری (TRL) حداقل۶ (تولید نمونه اولیه در ابعاد واقعی) یا ۷ (اثبات عملکرد نمونه اولیه در محیط واقعی) بوده و پیشنهادهای دستیابی به سطح آمادگی فناوری پایین‌تر از جمله پایان‌نامه‌ها، طرح‌های تحقیقاتی، پژوهشی و در ابعاد آزمایشگاهی در قالب این فراخوان مورد حمایت قرار نخواهند گرفت.

همچنین علاوه بر خوداظهاری متقاضیان درخصوص سطح به سطح آمادگی فناوری طرح‌های خود، بررسی‌های تکمیلی نیز توسط ستاد انجام می‌شود.

طرح‌های پیشنهادی ارسالی از طرف مراکز علمی و دانشگاه‌ها قبل از ارسال به دبیرخانه ستاد توسط معاونت پژوهش و فناوری هر دانشگاه مورد بررسی و تأیید اولیه قرار گرفته و تأییدیه رسمی دانشگاه برای هر کدام از طرح‌های پیشنهادی ضروری است. تکمیل، تأیید و ارسال طرح‌های پیشنهادی به نشانه تصویب طرح در ستاد نیست و فرآیند ارزیابی طرح‌ها در ستاد و توسط کارگروه‌های تخصصی انجام می‌شود.

براساس این فراخوان موضوع طرح‌های پیشنهادی باید منطبق با عنوان فراخوان بوده و طرح‌های خارج از موضوع فراخوان مورد داوری و ارزیابی قرار نمی‌گیرند و طرح‌هایی در اولویت حمایت قرار می‌گیرند که دارای ماهیت فناورانه و کاربردی بوده و قابلیت تجاری‌سازی آنها بالا باشد و این طرح‌ها نباید بدون اطلاع ستاد و به‌صورت همزمان و موازی از حمایت هیچ سازمان و نهاد دولتی برخوردار شود و در صورت آمادگی بهره‌برداری بخش خصوصی یا دولتی برای استفاده از نتایج طرح، ضروری است مستندات لازم درخصوص هرگونه قرارداد همکاری به پیوست پروپوزال طرح ارسال شود.

متقاضیانی که قصد مشارکت در این فراخوان را دارند، می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال طرح‌های خود تا پایان اسفندماه ۱۴۰۱ به این آدرس مراجعه کنند. /ایرنا

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رایزنی سازمان بنادر برای اصلاح قیمت سوخت کم سولفور

ی بهمن ۱۶ , ۱۴۰۱
به گزارش روابط عمومی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی، علی­‌اکبر صفایی، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در نشست شورای هماهنگی مدیران ارشد ارگان‌های دریایی کشور که با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد، با تأکید بر ضرورت پرهیز از ایجاد ساختارهای موازی و الزام به حفظ جایگاه تصیم‌سازی و […]