۲ میلیون لیتر سوخت قاچاق در عمق دریا کشف شد

۲ میلیون لیتر سوخت قاچاق در عمق دریا کشف شد

به گزارش مرین‌پرس از بوشهر، سردار احمد‌علی گودرزی با بیان اینکه نیرو‌های امنیتی، تکاوران دریایی و دیگر نیروها، با آموزش‌های لازم به مرزبانی استان‌های جنوبی و شمالی کشور پیوسته‌اند اظهار داشت: این نیرو‌ها از منطقه استراتژیک جمهوری اسلامی از جمله مرز دریایی خلیج‌فارس محافظت می‌کنند.

وی با بیان اینکه باید امنیت خلیج فارس خود کشور‌های منطقه حفظ کنند گفت: اعتقاد داریم که این منطقه جای جولان آمریکای تروریست و ارتش تروریستی آمریکا نیست و یقین بدانند که نیرو‌های مسلح پر توان جمهوری اسلامی بیش از گذشته بحمدالله اقتدار پیدا کرده‌اند و این اقتدار کاملاً محسوس است.

وی از امنیت پایدار در مرز‌های مختلف ایران اسلامی خبر داد و بیان کرد: تا نیرو‌های جان برکف جمهوری اسلامی وجود دارد جای هیچ نگرانی در امنیت مرز‌ها وجود ندارد و این مهم شعار نیست بلکه عین واقعیت است که داده‌ها نشان می‌دهد. به حمدالله همۀ هشت هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز‌های جمهوری اسلامی مرز‌های امنی است و با وجود تهدیدات، اشراف اطلاعاتی بر عوامل تهدید ساز وجود دارد.

فرمانده مرزبانی فراجا از کشف سلاح سرد و گرم خبر داد و خاطر نشان کرد: یک شناور در استان بوشهر حامل قاچاق با بیش از پنج هزار سلاح قمه و شمشیر کشف شد و این سلاح‌هایساخت کشور آمریکا به گونه‌ای است که هر قدر خون به آن‌ها اصابت کند برنده‌تر می‌شود.

گودرزی با بیان اینکه سیگار الکترونیکی و سیستم‌های گوناگون مضر کشف شده ساخت آمریکا است، گفت: بیش از سه هزار قبضه سلاح جنگی با هدف رسیدن به دست اغتشاشگران و اراذل و اوباش که تعداد آنان محدود است کشف شده است.

وی با بیان اینکه این سلاح‌ها در چند ماه گذشته از اواخر شهریور ماه تا یک ماه گذشته توسط نیرو‌های مرزبانی کشف شده است تصریح کرد: در چهار ماه گذشته سه هزار سلاح جنگی از دست اشرار در کنار مرز‌ها کشف و ضبط شده است البته این آمار تنها مربوط به مرزبانی است.

فرمانده مرزبانی فراجا به کشفیات سوخت و مواد مخدر پرداخت و بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۶۰ تُن مواد مخدر توسط مرزبانی جمهوری اسلامی و در شبانه‌روز گذشته در استان هرمزگان و بوشهر دو میلیون لیتر سوخت قاچاق توسط نیرو‌های مرزبانی در عمق دریا کشف شده است.

گودرزی از متلاشی شدن باند قاچاق مواد مخدر شب گذشته در سیستان و بلوچستان خبر داد و بیان کرد: در دو مرحله یگان‌های تکاوری مرزبانی جمهوری اسلامی ایران با قاچاقچیان مواد مخدر در ارتفاعات سیاه‌هانی از حوزه سراوان و در میرجاوه درگیری مسلحانه داشتند که مقداری هم مواد مخدر، سلاح و مهمات کشف شد و تعدادی هم از اشرار مسلح دستگیر شدند.

وی ادامه داد: در این عملیات چهار دستگاه خودرو که قصد ورود به داخل کشور را داشتند همراه با مواد مخدر توقیف شدند.

فرمانده مرزبانی فراجا اضافه کرد: در هر هفته دو تا سه مرتبه درگیری مسلحانه با اشرار وجود دارد و در مجموع کشفیات کالای قاچاق بیش از شش هزار میلیارد تومان است.

گودرزی با اشاره به اجرای طرح رعد ۱۰ افزود: در این طرح ۸۱ فروند شناور متوقف شد و ۳۳ دستگاه خودرو سنگین راهسازی قاچاق کشف شد که مبلغ کشفیات نسبت به سال گذشته بسیار افزایش یافته است.

وی ادامه داد: برخورد با مواد مخدر یکی از اولویت‌ها است و مرزبانی در خط مقدم مقابله با این مواد قرار دارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

همایش بین‌المللی مدل‌سازی و فناوری مدیریت آب در بیرجند گشایش یافت

س اسفند ۲ , ۱۴۰۱
ابوالفضل اکبرپور افزود: محدودیت منابع آبی کشور از نظر کمی و کیفی، استفاده نادرست از منابع آب‌های سطحی و زیر زمینی، نبود مدیریت و برنامه‌ریزی اصولی و صحیح برای استفاده از مقدار آب موجود، نگرانی‌ها از خشکسالی و شدت گرفتن بحران آب به‌خصوص در مناطق خشک را افزایش داده است. […]
همایش بین‌المللی مدل‌سازی و فناوری مدیریت آب در بیرجند گشایش یافت