تجارت دریایی استان بوشهر صادرات‌محور باشد

یه گزارش خبرنگار بازار، دکتر احمد وحیدی پنجشنبه‌شب در بازدید از تاسیسات اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اظهار داشت: توسعه و تقویت اقتصاد دریامحور مورد تاکید است و مدیران استان باید در این مسیر گام بردارند.

وی افزود: شیلات و آبزی‌پروری، گمرک و بنادر و مشاغل ملوانی و صیادی و تجارت دریایی از موارد مهم اقتصاد دریایی به شمار می‌رود که سرمایه‌گذاری مطلوبی در این عرصه‌ها در استان بوشهر انجام شده است.

وزیر کشور خاطر نشان کرد: امسال چند سایت پرورش میگو و ماهی در قفس در استان بوشهر راه‌اندازی شده که در ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان بومی استان موثر است.

دکتر وحیدی تصریح کرد: توسعه اسکله مجتمع بندری نگین از اولویت‌های مهم استان بوشهر است که از پیشرفت خوبی برخوردار است.

وی اضافه کرد: در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر، طرح‌ها و پروژه‌های بسیار ارزشمندی برای توسعه همه‌جانبه استان، پیش‌بینی شده که با تصویب طرح‌ها و تخصیص اعتبارات، شاهد رونق خوبی در بوشهر خواهیم بود.

وزیر کشور گفت: تجارت دریایی استان باید صادرات‌محور باشد که هر چه صادرات بیشتر باشد، رونق تولید و افزایش اشتغال را در پی دارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

هوای شهر بندری ماهشهر در وضعیت ناسالم

پ اسفند ۱۱ , ۱۴۰۱
  به گزارش خبرنگار مانا، بر اساس اعلام سامانه پایش هوای کشور، هوای شهر بندری ماهشهر به علت شرایط خاص جوی و نشست هوا AQi۱۳۴ (۲.۵ پی. ام)  ناسالم برای گروه‌های حساس انسانی قرار گرفته است. مرکز بهداشت خوزستان از ساکنان بندر ماهشهر خواست تا بهبود شرایط هوا، از تردد‌های […]