هوای شهر‌های بندری هندیجان و ماهشهر در شرایط ناسالم

هوای شهر‌های بندری هندیجان و ماهشهر در شرایط ناسالم

به گزارش خبرنگار مانا، بر اساس اعلام سامانه پایش هوای کشور، هوای بندر هندیجان ۱۴۸ و ماهشهر ۱۴۲ AQI به علت شرایط خاص جوی و نشست هوا،   ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.

این شرایط جوی ناسالم تا دو روز آینده همچنان پایدار خواهد بود.

مرکز بهداشت خوزستان از ساکنان این دو شهر بندری خواست تا بهبود شرایط هوا، از تردد‌های غیرضروری و قرار گرفتن در فضای باز خودداری کنند و بیماران مبتلا به نارسایی‌های قلبی و عروقی و کودکان خردسال حتماً در منازل بمانند.

شاخص AQI معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

در طول فصل زمستان به علت تغییرات جوی ناشی از نشست هوا (اینورژن تشعشعی یا حرارتی) بسیاری از شهر‌های ساحلی خوزستان در شرایط ناسالم جوی برای گروه‌های انسانی قرار گرفت.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مهلت ۳ ماهه مجلس به دولت برای شناسایی مناطق اولویت‌دار جهت تامین آب شرب از دریا

ی اسفند ۱۴ , ۱۴۰۱
نمایندگان مردم در مجلس به دولت مهلت ۳ ماهه دادند تا نسبت به شناسایی مناطق دارای اولویت برای تامین آب شرب از دریا اقدام کند. به گزارش راد، در نشست علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه ۱۴ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ […]
توسعه اقتصاد دریا محور با ایجاد مستحدثات دریایی