ارائه خدمات گردشگری دریایی به بیش از ۳۹۶ هزار نفر

ارائه خدمات گردشگری دریایی به بیش از ۳۹۶ هزار نفر

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، محمد شکیبی نسب در نشست ستاد تسهیلات سفر‌های نوروزی استان بوشهر با اشاره به خدمات گردشگری دریایی در ایام نوروز در استان بوشهر اظهار داشت: بر اساس ارزیابی صورت گرفته مناطق بوشهر، دیلم، گناوه، دیر، کنگان و عسلویه به ترتیب با ۱۵۵ هزار و ۴۵۰، ۶۷ هزار و ۸۲۰، ۷۱ هزار و ۱۴۳، ۲۸ هزار و ۶۱۱، ۴۳ هزار و ۸۴۶ و ۲۹ هزار و ۳۹۵ نفر بیشترین گردشگران دریایی استان را به خود اختصاص دادند.

وی بیان کرد: طرح تسهیل تردد‌های دریایی ۱۴۰۲ به همراه الزام‌های مرتبط و همچنین نصب ۴۵ تابلو ۱۵۵۰ برای راهنمایی مهمانان و دریانوردان در بنادر استان بوشهر پیاده سازی شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد: در مدت زمان اجرا طرح ایستگاه‌های مخابرات دریایی در بنادر استان به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به اضطرار‌ها دریایی شدند.

شکیبی نسب اظهار کرد: در این ایام همچنین ۶ شناور ناجی و ۱۲ قایق همیار ناجی در جا‌های پرریسک استان بوشهر استقرار پیدا کردند تا در صورت نیاز اقدام به امدادرسانی دریایی کنند.

وی گفت: در طرح تسهیل تردد دریایی نوروز ۱۴۰۲ استان بوشهر یک هزار و ۲۰۰ جلیقه نجات و ۵۰ حلقه نجات در اختیار بنادر استان بوشهر قرار گرفته است تا با استفاده تجهیزات تامین شده ایمنی لازم برای تردد‌های نوروزی فراهم شود.

شکیبی نسب اظهار کرد: در عید نوروز همچنین ۴۵ نفر بازرس بر نحوه اجرا طرح تسهیل تردد‌های نوروزی نظارت دارند.

وی افزود: بندر بوشهر در طرح تسهیل تردد دریایی امسال با بهره‌گیری از بخش دریایی پایانه بین‌المللی مسافربری دریایی و همچنین سایبان بزرگ (ویژه اسکان مسافران در صف انتظار) شاهد تحول چشمگیری بوده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: سالن پایانه مسافربری دریایی بندر بوشهر اکنون در مرحله تعمیرات اساسی است که پیش بینی شده تا پایان سال جاری بهره‌برداری شود.

شکیبی نسب بیان کرد: در زمان اجرا طرح تردد‌های دریایی هفت فروند لنج تفریحی در بندر بوشهر، ۱۱ فروند در بنادر تابع همراه با قایق‌های تفریحی خدمات‌رسانی به گردشگران دریایی استان را عهده دار هستند، این لنج‌ها با کاربری باربری هستند که برای مدت یک ماه کاربری آن‌ها به تفریحی تغییر پیدا کرده است.

وی یادآور شد: در مدت زمان اجرا طرح تسهیل تردد‌های دریایی همچنین حدود یک هزار مسافر نوروزی از محوطه عملیاتی و همچنین کشتی‌های بزرگ مستقر در اسکله بازدید کردند.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جزیره کیش؛ نوروز ۱۴۰۲

چ فروردین ۹ , ۱۴۰۲
جزیره زیبای کیش در دل خلیج فارس یکی از مقاصد مهم گردشگری در ایران است. طبق آمار منتشر شده در نوروز ۱۴۰۲ فقط تا دومین روز بهار ۸۲ هزار و ۵۱۹ گردشگر از مسیر‌های هوایی و دریایی به این جزیره وارد شده اند. دریا، ساحل و نواحی طبیعی دوچرخه سواری […]