احداث بزرگترین بندر ذخیره سازی متانول در سنگاپور

احداث بزرگترین بندر ذخیره سازی متانول در سنگاپور

به گزارش گروه بین‌الملل مانا به نقل از سایت مؤسسه DNV؛ این بندر ذخیره سازی از سوی  سازمان صنایع شیمیایی سنگاپور (SCIC-SDO) و با  حمایت  اداره دریایی و بندری سنگاپور MPA و مشورت و همکاری چند گروه کاری ذی‌نفع از کشور‌های دارنده صنعت کشتیرانی به منظور ایجاد بزرگترین مرکز ذخیره سازی متانول در جهان ایجاد خواهد شد.

بر اساس این گزارش گروه کاری که برای احداث این مرکز ایجاد شده نمایندگانی از آژانس‌های سوخت‌رسانی کشور‌های مختلف، سازندگان موتورکشتی، نهاد‌های آزمایش و صدور گواهینامه، مؤسسات رده‌بندی، مالکان کشتی، اپراتور‌ها و اپراتور‌های پایانه‌های مختلف به عنوان اعضا و همکار انتخاب کرده است.

هدف از احداث این مرکز تحویل متانول به انبار ذخیره‌سازی است تا کشتی‌های پهلو گرفته در بندر بتوانند به راحتی سوخت مورد نیاز خود را دریافت کنند؛ از سوی دیگر دوره‌های آموزشی برای نحوه کار با سوخت متانول را برای کشور‌های درخواست کننده عضو IMO برگزار خواهد شد.

بر این اساس «کریستینا سانزدسانتا ماریا» مدیر منطقه‌ای جنوب شرقی آسیای اداره بندر سنگاپور در این زمینه می‌گوید: احتمال دارد که این مرکز علاوه بر متانول به ذخیره سازی سوخت‌های دیگر به منظور سوخت گیری کشتی‌ها روی آورد.

از سوی دیگر «لوکاس لووانسکی»  مدیر توسعه کسب و کار منطقه‌ای مؤسسه DNV Maritime در این زمینه می‌گوید: ابتکارات سنگاپور برای ایجاد این مرکز همچنین دعوت از کارگروه‌های مختلف کشور‌ها برای شکل‌گیری یک مرکز استاندارد سوخت متانول قابل قدردانی است. زیرا کشتی‌هایی که هم‌اکنون در دست سفارش ساخت هستند و تعداد آن در سال ۲۰۲۳ به ۳۵ فروند کشتی می‌رسد برای سوخت گیری در صورت فقدان مرکز ذخیره سازی دچار مشکل خواهند شد؛ زیرا از دید مالکان کشتی محبوب‌ترین سوخت جایگزین بعد از LNG  سوخت متانول است.

وی در ادامه می‌گوید: با توجه به اینکه طراحی کشتی‌ها با سوخت متانول بسیار پیچیده است به همین جهت تولید سوخت آن با پیچیدگی خاصی روبه‌رو است که سعی می‌کنیم در  مرکز ذخیره سازی سوخت متانول  سنگاپور به نحو احسن بر نحوۀ ساخت آن نظارت کنیم.

وی در پایان تصریح می‌کند: صدور گواهینامه برای ۲۵ فروند از کشتی‌هایی که بر اساس سوخت متانول طراحی و ساخته می‌شوند با موسسه رده بندی DNV است، به همین جهت این موسسه در این خصوص احساس مسئولیت می‌کند.  

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تولید سالانه ۲۰۰ هزار تن ماهی گرم آبی در کشور

ش اردیبهشت ۱۶ , ۱۴۰۲
مدیر عامل اتحادیه شرکت‌ها تعاونی تکثیر و پرورش ماهیان گرم آبی کشور گفت: در کشور حدود ۲۰۰ هزار تن ماهی گرمابی تولید می‌شود. علی الویری اظهار کرد: اتحادیه ما ۲۳ سال سابقه دارد.وی ادامه داد: در کشور حدود ۲۰۰ هزار تن ماهی گرمابی تولید می‌شود و حدود ۱۰۰ هزار تن […]
تولید سالانه ۲۰۰ هزار تن ماهی گرم آبی در کشور