رونق تجارت خارجی در گمرکات آبادان در نخستین ماه ۱۴۰۲

رونق تجارت خارجی در گمرکات آبادان در نخستین ماه ۱۴۰۲

وحید پورحشمت در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: صادرات کالا‌های غیرنفتی از گمرکات آبادان به مقصد کشور‌های حاشیه خلیج فارس در فروردین ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال از نظر وزنی ۱۳۸ درصد و از لحاظ ارزشی ۵۵ درصد رشد داشته است.

به گفته مدیرکل گمرک آبادان واردات کالا به گمرکات تابعه در فروردین ماه امسال نیز از نظر وزنی ۵۴ درصد، از نظر ارزشی ۵۱ درصد افزایش داشته است.

پورحشمت افزود: محصولات کشاورزی، آبزیان، خوراک دام از مهمترین اقلام صادراتی است که  به کشور‌های حاشیه خلیج فارس به خصوص کویت صادر شده است.

وی گفت: وسایل مکانیکی و الکترونیکی، لاستیک، مواد اولیه واحد‌های تولیدی و کالای ته‌لنجی از مهمترین اقلام وارداتی به گمرکات آبادان بوده است.

مدیرکل گمرک آبادان ابراز امیدواری کرد با رفع برخی موانع و اعمال مشوق‌های قانونی، حجم تجارت خارجی در واحد‌های تابعه گمرکی آبادان افزایش یابد.

گمرک آبادان در محدوده منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند است.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

گروه بنادر امارات و بندر کراچی تفاهم‌نامه امضا کردند

ش اردیبهشت ۳۰ , ۱۴۰۲
  به گزارش مانا به نقل از آفشور انرژی؛ امضای این تفاهم­نامه بین گروه بنادر امارات و بندر کراچی نمایانگر یک چشم‌انداز مشترک برای رشد پایدار، ترویج تنوع تجارت و تقویت روابط دوجانبه بین امارات متحده عربی و پاکستان است. گفتنی است، این تفاهم­نامه راه را برای افزایش همکاری دوجانبه […]