۲۶ پایانه بندری کشور به بخش خصوصی واگذار شد

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، علیرضا آذرباد بدر نشست تخصصی حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک در بندر بوشهر با بیان اینکه از سال ۱۳۸۲ طرح واگذاری پایانه‌های بندری به بخش خصوصی آغاز شد اظهار داشت: در این راستا تاکنون ۲۶ پایانه بندری کانتینری، جنرال کارگو و غلات به بخش خصوصی واگذار شده است.

رئیس اداره امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی، این واگذاری‌ها را در اجرا اصل ۴۴ قانون اساسی دانست و گفت: همچنان این روند در بنادر کشور تداوم دارد.

وی ببا بیان اینکه ۱۸ شرکت کار راهبری پایانه‌های عملیاتی بنادر را بر عهده دارند خاطر نشان کرد: این پایانه‌ها عملیات باربری و انبارداری در بنادر جنوب و علاوه بر این‌ها خنکاری در بنادر شمالی را بر عهده دارند.

رئیس اداره امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: در فرایند واگذاری پایانه‌های بندری به بخش خصوصی تمامی فعالیت‌های تصدی گری در قالب قرارداد به بخش خصوصی واگذار شدند که این روند به ارتقا کیفیت خدمات بندری و رضایت مندی مشتریان منتج شده است.

آذرباد افزود: در این قراردادها سعی شده تا تمامی الزام‌ها برای انجام بهینه خدمات بندری پیش بینی شود.

وی گفت: نظارت بر اجرای دقیق مفاد و تعهدات بخش خصوصی در قراردادهای بندری و ارزیابی عملکرد آنها از اهم موضوع‌های است که به بهبود ارائه خدمات منجر شده است.

رئیس اداره امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: مشتریان بندری اکنون با بخش خصوصی روبرو هستند که سازمان بنادر و دریانوردی به سهم خود هموار تلاش دارد قراردادها به نحوی تنظیم شود که رضایت مندی حداکثری مشتریان سازمان تأمین شود.

وی اضافه کرد: این قراردادها هر ساله موردبازنگری قرار می‌گیرد تا با نظارت دقیق بر مفاد این قراردادها با رویکردی برد – برد خدمات بندری به بهترین نحو ممکن محقق شود و سوانح و چالش‌ها به کمترین میزان ممکن برسد.

آذرباد تصریح کرد: در حوزه خدمات بندری، از حیث کنترل و نظارت بر رعایت استانداردها و شناسایی انحراف احتمالی بسیار مهم و ضرورتی اجتناب ناپذیر است چراکه در غیر این صورت اختلال جدی در فعالیت‌ها رقم می‌خورد.

در این نشست تخصصی دکتر هاشمی در تشریح دستور العمل های حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک توضیحاتی برای حاضران ارائه کرد.

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پیشرفت 50 درصدی جاده دسترسی به مجتمع بندری نگین بوشهر

ش خرداد ۱۳ , ۱۴۰۲
به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، احمد محمدی‌زاده در بررسی روند ساخت جاده دسترسی به مجتمع بندری نگین بوشهر با بیان اینکه یکی از محورهای توسعه استان بوشهر اقتصاد دریا محور است، اظهار داشت: بنادر نقش مهمی در تسریع روند توسعه و پیشرفت دارند که در این راستا طرح‌های مهمی […]