افزایش ۴۰ درصدی مبادلات تجاری روسیه و چین در ۵ ماهه ۲۰۲۳

 

افزایش ۴۰ درصدی مبادلات تجاری روسیه و چین در ۵ ماهه ۲۰۲۳

به کزارش مانا، صادرات از روسیه به چین با ۲۰ درصد افزایش به ۵۱ میلیارد دلار و واردات محصولات چینی به روسیه با ۷۵ درصد افزایش به ۴۳ میلیارد دلار رسید.
 کل تجارت خارجی چین در ژانویه تا پایان ماه می ۲۰۲۳ با ۲.۸ درصد کاهش به ۲.۴۴ تریلیون دلار رسید که صادرات با ۰.۳ درصد افزایش به ۱.۴ تریلیون دلار و واردات با ۶.۷ درصد کاهش بالغ بر ۱.۰۴ میلیارد دلار شد.
 تجارت چین با آ سه آن با ۲.۱ درصد افزایش به ۳۷۷ میلیارد دلار، تجارت با اتحادیه اروپا با ۳.۷ درصد کاهش به ۳۳۲ میلیارد دلار، با ایالات متحده با ۱۲.۳ درصد کاهش به حدود ۲۷۵ میلیارد دلار رسید.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در دیدار با شی جین پینگ، رهبر چین در اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای در سپتامبر ۲۰۲۲ ابراز اطمینان کرد که گردش تجاری سالانه بین دو کشور تا پایان سال به رکورد جدیدی خواهد رسید و در آینده نزدیک به ۲۰۰ میلیارد دلار یا بیشتر افزایش خواهد یافت.
در سال ۲۰۲۲، تجارت روسیه و چین با ۲۹ درصد افزایش در سال به بیش از ۱۹۰ میلیارد دلار رسید.
منبع:en.portnews.ru

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تخلیه نخستین محموله ترانزیت خودرو در بندر گناوه

ج خرداد ۱۹ , ۱۴۰۲
به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، کیامرث جوکار با اشاره به تخلیه نخستین محموله خودرو در بندر گناوه اظهار کرد: ۲۴ خودرو یاد شده توسط فعال بخش خصوصی وارد شده که براساس تعاملات صورت گرفته واردات این خودروها در بندر گناوه همچنان تداوم خواهد داشت.وی بیان کرد: این خودروها به صورت […]