رکورد ترانزیت خودرو در بنادر و دریانوردی بندرلنگه شکسته شد/ جابه‌جایی بیش از ۳۷ هزار خودرو

به گزارش مانا، مرتضی سالاری گفت: بنادر و دریانوردی بندرلنگه با تخلیه و بارگیری ۳۷ هزار دستگاه خودرو ترانزیتی با افزایش ۴۱ درصدی توانست بار دیگر در این بخش از عملیات حمل و نقلی در سطح بنادر ایران رکوردشکنی کند.
وی ادامه داد: تخلیه و بارگیری این تعداد خودروی ترانزیتی توسط ۲۶۹ فروند شناور فلزی انجام گرفته و پس از انجام عملیات گمرکی به مقاصد کشور‌های عراق، افغانستان و همچنین کشور‌های آسیای میانه بارگیری شده است.
به گفته مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان؛ افزایش سطح خدمات دریایی و بندری در راستای ترانزیت خودرو در بندرلنگه از جمله تفکیک اسکله تخلیه و بارگیری خودرو از دیگر کالاها، بهره‌برداری از سکوی ویژه بارگیری خودرو، افزایش ساعات تخلیه شناور‌ها و فعالیت نظام‌مند بیش از ۲۰ شرکت فعال در زمینه ترانزیت خودرو باعث شد ترانزیت خودرو در خرداد  امسال از مرز ۳۷ هزار دستگاه عبور کند که این یک رکورد عملیاتی در سطح بنادر کشور محسوب می‌شود.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

واگذاری زمین‌های ۳۰۰ متری در جزیره ابوموسی

ش تیر ۱۰ , ۱۴۰۲
به گزارش مانا به نقل از تجارت نیوز، مهدی دوستی، استاندار هرمزگان  در خصوص فعالیت‌های عمرانی در خلیج فارس بیان کرد: «یکی از کارهای مهم صورت گرفته برای عمرانی‌سازی جزایر خلیج‌فارس، حذف شرط فرم «ج» در طرح ملی مسکن برای جزیره ابوموسی است.» او افزود: «برای شهرستان ابوموسی شرط فرم […]