صید میگو در نوار ساحلی بوشهر ۲۵ درصد کاهش یافت

صید میگو در نوار ساحلی بوشهر ۲۵ درصد کاهش یافت

عقیل امینی در گفتگو با خبرنگار مانا در بوشهر با بیان اینکه صید میگو در خلیج فارس محدوده استان بوشهر پایان یافت اظهار داشت: صیادان در مدت ۳۹ روز ۹۸۰ تُن میگو صید کردند که نسبت به سال قبل ۲۵ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه بیش از ۹ هزار صیاد در استان بوشهر  در صید میگو مشارکت کردند افزود: ۴۲۳ فروند لنج و ۲۳۰ قایق در صید میگو  حضور داشتند که پس از ۳۹ روز از ۲۷ شهریور ماه صید این آبزی در خلیج فارس محدوده استان بوشهر ممنوع اعلام می‌شود.

مدیرکل شیلات استان بوشهر میزان صید میگو سال قبل را یک‌هزار و ۳۰۹ تن اعلام و بیان کرد: در راستای حفظ ذخیره این آبزی صید میگو از این پس ممنوع است و با متخلفان به شدت برخورد قانونی می‌شود.

امینی با بیان اینکه صید به روش ترال سبب تخریب به زیستگاه آبزیان می‌شود خاطرنشان کرد: روش ترال تنها در مدت آزادسازی صید میگو امکان‌پذیر و پس از آن تا سال بعد ممنوع است.

وی توسعه طرح‌های پرورش آبزیان را یکی از برنامه‌های مهم دانست و اضافه کرد: حرکت به سمت پرورش آبزیان از جمله میگو، بهترین راهکار برای حفظ ذخایر آبزیان در خلیج فارس است.

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اولین کشتی باری الکتریکی ساخته شد

د شهریور ۲۷ , ۱۴۰۲
به گزارش گروه بین‌الملل مانا خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد: این کشتی توسط کنسر‌سیوم Yinson Green Technologies با هدف انتشار کربن صفر درصد ساخته شده و با طول ۱۸.۵ متر، ظرفیت حمل ۲۵ تُن بار را دارد و توسط کنسرسیومی از کشور‌های  نروژ، مالزی و سنگاپور ساخته شده است. سیستم حرکتی […]