استقبال چین از حرکت کشتی‌های این کشور در مسیر دریای شمال

استقبال چین از حرکت کشتی‌های این کشور در مسیر دریای شمال

به گزارش گروه بین‌الملل مانا به نقل از پورت نیوز؛ «کی‌‍جین» نماینده شرکت کشتیرانی چینی Newnew Shipping Line که بین دو کشور چین و روسیه از طریق دریای شمال تردد می‌کند در این زمینه گفت: با توجه به همکاری موفقیت‌آمیز دو کشور در زمینه حمل‌و‌نقل مشترک دریایی از مسیر دریای شمال تعداد ۸ تا ۱۰ فروند کشتی دیگر در سال ۲۰۲۴ میلادی به این مسیر اضافه می‌شود.  

وی بر سود‌آوری این سفر‌ها اشاره کرده و افزود: صرفه جویی ۲۰ روزه در مقایسه با سفر سنتی بین بندر شانگهای و سن پترزبورگ بدونِ تهدید دزدان دریایی و یا ازدحام در کانال سوئز از جمله ویژگی‌های این مسیر است.

به گفته وی در حال حاضر یک خط کشتیرانی بین بنادر چین و بنادر آرخانگلسک، بندر بزرگ سن پترزبورگ و کالینینگراد در امتداد دریای شمال  از جولای ۲۰۲۳ میلادی راه‌اندازی شده که مدت سفر آن ۲۵ روز است که ۴ فروند کشتی کانتینری با طرفیت ۱۲۰۰ تا ۲۵۰۰  TEU در آن به سرویس‌دهی ادامه می‌دهند.

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شرکت‌های دانش بنیان به بحث کاهش هزینه‌های شیرین‌سازی آب دریا ورود کنند

چ شهریور ۲۹ , ۱۴۰۲
به گزارش مانا، مهدی دوستی در نشست ویدئوکنفرانسی با شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه صنایع دریایی، با اشاره به هزینه‌های بالای شیرین‌سازی آب دریا و دعوت از دانش‌بنیان‌ها برای ورود به این عرصه، اظهار داشت: در حال حاضر به ازای هر ۳.۵ کیلو وات ساعت برق، یک متر مکعب آب در کشور […]