برگزاری نشست اقتصاد حمل‌و‌نقل دریایی و صنایع وابسته

به گزارش خبرنگار مانا؛ نشست ملی «اقتصاد حمل‌و‌نقل دریایی و صنایع وابسته، فرصت‌ها و چالش‌های پیش‌رو» در تاریخ ۲۲ مهرماه جاری از سوی دانشگاه امام صادق (ع) و اندیشکده اقتصاد ایران در محل سالن آیت ا… مهدوی‌کنی این دانشگاه برگزار خواهد شد.

این رویداد ملی با محور قرار دادن ۱۰ موضوع در حوزه حمل‌و‌نقل و صنایع دریایی محلی برای هم‌اندیشی در این خصوص خواهد بود.

از جمله این محور‌ها می‌توان به توسعه و بومی سازی فنّاوری کشتی‌سازی در ایران، اقتصاد کشتی‌سازی در ایران، امکان‌سنجی فنی اقتصادی صادرات خدمات حمل‌و‌نقل دریایی برای جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.

همچنین تنگنا‌های تأمین مالی کشتی‌سازی در ایران، حمل‌و‌نقل دریایی پایدار و نقش آن در مقابله با تحریم و الگوی حکایت دولت از صنعت حمل‌و‌نقل دریایی از دیگر محور‌های نشست یاد شده است.

در نشست ملی «اقتصاد حمل و نقل دریایی و صنایع وابسته، فرصت‌ها و چالش‌های پیش‌رو» حمل‌و‌نقل دریایی و برنامه هفتم توسعه، حمل‌و‌نقل دریایی و ایجاد درآمد پایدار ارزی برای کشور و توسعه پایدار اقتصاد دریا محور و حمل‌و‌‎نقل دریایی نیز از جمله موضوعاتی هستند که مورد بحث و بررسی اندیشمندان و دست‌اندرکاران قرار خواهد گرفت.

شایان ذکر است این نشست در تاریخ و محل یاد شده از ساعت ۹ صبح آغاز و تا ساعت ۱۷ همان روز ادامه خواهد داشت.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رونمایی از یادمان شهدای کشتیرانی در هفته دفاع مقدس

س مهر ۴ , ۱۴۰۲
به گزارش مانا به نقل از روابط عمومی گروه کشتیرانی، به مناسبت هفته دفاع مقدس روز سه شنبه ۴ مهرماه جاری با حضور حاجیه خانم منهی مادر شهیدان خالقی پور، مهندس مدرس خیابانی مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و معاونان ایشان، یادمان شهدای کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در طبقه […]