کشف ۱.۱ میلیون لیتر سوخت قاچاق در چهار شهر ساحلی خوزستان

کشف ۱.۱ میلیون لیتر سوخت قاچاق در چهار شهر ساحلی خوزستان

سردار لطفعلی پاکباز در گفتگوبا خبرنگار مانا افزود: سوخت مکشوفه قاچاق با هوشیاری و تلاش شبانه‌روزی مأاموران دریابانی از ۴۳ فروند شناور و چتری کشف و ضبط شده است.

وی با بیان اینکه محموله سوخت قاچاق در قالب ۱۴۰ پرونده تنظیم و به مراجع قضایی تحویل داده شده است افزود: محموله‌های قاچاق در انبار‌های نفت آبادان و شهید نوربخش ماهشهر متعلق به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران تخلیه شد.

فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان با اشاره به اینکه با خروج غیرقانونی این سرمایه ملی برخورد می‌شود افزود: قاچاقچیان از انتقال و فروش سوخت قاچاق سود نامشروع زیادی به جیب می‌زنند.

سردار پاکباز افزود: با تجهیز امکانات پیشرفته و استفاده از پهپاد‌ها و وسایل الکترونیکی، میزان قاچاق سوخت از طریق شهر‌های ساحلی خوزستان به حداقل رسیده است.

استان خوزستان با ۵۰۰ کیلومتر نوار ساحلی و آبراهی همواره در معرض قاچاق سوخت و کالا بوده است.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

برنامه کشورهای آسیای مرکزی برای اتصال به دریای خزر

د آبان ۸ , ۱۴۰۲
به گزارش گروه بین‌الملل مانا، این مذاکرات شامل همکاری در بخش آب، انرژی و توسعه کریدورهای حمل‌و‌نقل بوده است. در این میان سران کشورهای قزاقستان و قرقیزستان به این اجلاس دعوت نشدند. زیرا آستانه به کریدورهای جایگزین قزاقستان علاقه‌مند نیست و آمادگی بحث در مورد مسائل ترانزیت از طریق ترکمنستان […]