تعداد کشتی‌های عبوری از کانال پاناما باز هم کاهش می‌یابد

تعداد کشتی‌های عبوری از کانال پاناما باز هم کاهش می‌یابد

به گزارش گروه بین‌الملل مانا به نقل از رویترز؛ علت این کار از سوی مسئولان کانال خشکسالی شدید عنوان شده است. در بیانیه صادره از سوی مدیریت کانال  مشکلات زیادی در ارتباط با خشکسالی گریبانگیر این کانال شده که تاکنون سابقه نداشته است.

مقامات این کانال اعلام کردند نگران خشکسالی مسیر‌های تجاری دریایی در ماه‌های آینده هستند به همین جهت ترانزیت کشتی‌‎ها را به مرور از کانال پاناما کاهش خواهند داد.

بر این اساس از تاریخ سوم نوامبر ۲۰۲۳ میلادی تعداد کشتی‌هایی که قرار است از این کانال عبور کنند از ۳۲ فروند فعلی به ۲۵ فروند در روز و از تاریخ اول فوریه ۲۰۲۴ میلادی به ۱۸ فروند کاهش خواهد یافت.

در اعلامیه صادره از سوی اداره کانال پاناما آمده است: سطح آب دریاچه گاتون که مخزن اصلی تأمین آب کانال پاناما است به گونه‌ای کاهش یافته که در طول سال‌های گذشته بی‌سابقه بوده و تا کنون چنین وضعیتی مشاهده نشده بود.

در ماه اکتبر نیز منطقه حاشیه‌ای کانال  شاهد کمترین میزان بارش از سال ۱۹۵۰ میلادی تا‌کنون بوده است.

در همین حال گزارش رویترز حاکی است اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرده تأخیر ترانزیت کشتی‌های تجاری و حامل گاز در کانال پاناما در حال حاضر باعث شده نرخ حمل‌و‌نقل و مواد غذایی در مناطق مختلف جهان به شدت بالا برود.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مصوبه مجلس برای رشد ۱۵۰ درصدی اقتصاد دریا

چ آبان ۱۰ , ۱۴۰۲
به گزارش مانا به نقل از فارس، منصور آرامی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مصوبه مجلس درباره توسعه اقتصادی در حوزه بنادر گفت: مصوبه مجلس در قالب لایحه برنامه هفتم حدود ۱۰ ماده در فصل ۱۲ این لایحه به حوزه  اقتصاد دریا و توسعه شیلات و […]