بهره گیری توریسم دریایی از تجربیات جهانی کنوانسیون رامسر

بهره گیری توریسم دریایی از تجربیات جهانی کنوانسیون رامسر

مهدی شیرخانی در گفتگو با خبرنگار اظهار داشت: یکی از مهترین هدف‌گذاری‌های میز ملی گردشگری دریایی، ساحلی و تالابی کشور بهره‌گیری از تجربیات جهانی کنوانسیون بین‌المللی رامسر در راستای بهره‌برداری خردمندانه از تالاب‌ها در راستای ایجاد و توسعه گردشگری تالابی و دریایی است.

مسئول میز ملی گردشگری دریایی، ساحلی و تالابی کشور، افزود: در همین راستا تفاهم‌نامه چهار‌جانبه میز ملی گردشگری دریایی، معاونت گردشگری وزارت میراث، معاونت دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست و مرکز منطقه‌ای کنوانسیون رامسر در راستای توسعه گردشگری دریایی و تالابی به زودی امضا خواهد شد.

وی خاطرنشان ساخت: با توجه به وجود حساسیست‌های زیاد در زمینه بهره‌گیری از تالاب‌ها در زمینه توریسم، لازم است از تجربیات کنوانسیون بین المللی رامسر به عنوان ماخذ تجربیات توسعه بهره‌برداری خردمندانه استفاده کنیم که امضا تفاهم نامه مذکور زمینه هر‌چه بیشتر این امکان را فراهم خواهد کرد.

شیرخانی خاطرنشان ساخت: امضا تفاهم‌نامه چهار‌جانبه ما بین میز ملی گردشگری دریایی، معاونت گردشگری وزارت میراث، معاونت دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست و مرکز منطقه‌ای کنوانسیون رامسر یکی از مهمترین اتفاقات در زمینه توسعه توریسم دریایی کشور خواهد بود.

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ایران به تمامی الزامات و معاهدات بین‌المللی دریایی پایبند است

چ آذر ۸ , ۱۴۰۲
  به گزارش مانا، در آغاز این پیام که توسط علی‌اکبر مرزبان، مدیرکل امور دریانوردان، سازمان‌های تخصصی و بین‌المللی این سازمان در ارتباط ویدئوکنفرانسی با مجمع آیمو قرائت شد، با اعلام انزجار و محکومیت حملات وحشیانه نیروهای اشغالگر اسرائیلی علیه مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین در غزه، به کارشکنی دولت‌های […]