کاهش ۷۰ درصدی قاچاق کالا در گمرکات خوزستان

کاهش ۷۰ درصدی قاچاق کالا در گمرکات خوزستان

 

بهروز قره‌بیگی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مانا افزود: در هشت ماه امسال ۲۸ فقره پرونده کالای قاچاق به ارزش ۹۶۳ میلیارد و ۹۹۶ میلیون ریال در گمرکات خوزستان تشکیل شده است.

وی گفت: تعداد پرونده‌های قاچاق در گمرکات خوزستان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد ۶۷ درصد و از نظر ارزش ۷۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.

به گفته قره بیگی انواع کالای خانگی و سرمایشی، پارچه، کنسروجات و نوشیدنی‌ها، مواد آرایشی و بهداشتی از مهمترین اقلام کالای قاچاق در گمرکات خوزستان بوده است.

ناظر گمرکات خوزستان با بیان اینکه گمرک به عنوان مجری قانون، موظف برخورد با کالای قاچاق و جلوگیری از ورود و ترخیص آن می‌باشد افزود: بخشی از کالا‌های مکشوفه قاچاق توسط دریابانی و نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های مرتبط کشف شده که پرونده‌های آنان برای تعیین تکلیف به اداره کل تعزیرات حکومتی خوزستان ارجاع شده است.

در استان خوزستان چهار اداره کل گمرک اهواز، خرمشهر، آبادان و بندر امام خمینی فعال هستند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جده بندری برای زیارت و تجارت

ی آذر ۱۹ , ۱۴۰۲
به گزارش مانا، جده سومین شهر بزرگ عربستان سعودی است و سه و نیم میلیون نفر جمعیت دارد و به دلیل قرار گرفتن در محل تلاقی مسیرهای تجاری دریایی و زمینی، سابقه‌ای طولانی نیز دارد. با این حال جده در کنار نقش تجاری مهمش، بندر ورودی اصلی برای زائرانی است […]