جزایر کشور ثروت و ظرفیتی در جهت توسعه گردشگری و اقتصاد دریا محور هستند

به گزارش بازار، محمد مخبر در این جلسه با بیان اینکه دولت سیزدهم نگاه ویژه ای نسبت به توسعه و عمران جزایر ایران دارد، گفت: جزایر جمهوری اسلامی در حقیقت ثروت و ظرفیتی بزرگ در جهت توسعه گردشگری، بهره برداری از سواحل و توسعه اقتصاد دریامحور هستند.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر رویکرد و نگاه جامع الاطراف برای توسعه جزایر کشور و تسریع در نهایی شدن سند توسعه جزایر ایرانی، تصریح کرد: مصوبات مربوط به توسعه و عمران جزایر که در جلسات هیات دولت و سایر کارگروه های مربوطه به تصویب رسیده اند باید به طور جدی و در اسرع وقت در دستور کار قرار گیرند.

در این جلسه که وزرای کشور، امور خارجه، راه و شهرسازی، معاون اجرایی رییس جمهور، رییس سازمان برنامه و بودجه و معاونین سایر دستگاههای ذیربط نیز حضور داشتند، راهکارهای توسعه، پیشرفت و عمران جزایر کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

احداث و تکمیل پروژه های مسکونی و مراکز درمانی، توسعه حمل و نقل عمومی در جزایر، تکمیل پروژه های زیرساختی و زیربنایی، اجرای طرح ها و پروژه های نیمه تمام با اولویت اشتغالزایی، توسعه بنادر و تاسیسات بندری، اجرا و تکمیل طرح های گردشگری و ایجاد مجتمع های فرهنگی، ایجاد فرصت های شغلی با محوریت آبزی پروری، ساخت قایق های سبک و تولید و تراش سنگهای زینتی از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت و مقرر شد دستگاههای اجرایی مربوطه این برنامه ها را با جدیت پیگیری کنند.

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سوخت‌وسوزهای کربن - ترابران

پ دی ۲۱ , ۱۴۰۲
این بار دیر و زود شدن، سوخت‌وسوز دارد، چراکه صحبت از الزامات سازمان بین‌المللی دریانوردی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای از کشتی‌ها تا سال ۲۰۳۰ و ۲۰۵۰ است و اگر یک کشتی به رعایت آنها متعهد نباشد، از سفرهای منطقه‌ای و بین‌المللی و تردد در آب‌های آزاد باز می‌ماند. این گزاره، […]
سوخت‌وسوزهای کربن - ترابران