فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب مجتمع‌های پتروشیمی‌ پارس جنوبی به دستور رئیس جمهور افتتاح شد

فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب مجتمع‌های پتروشیمی‌ پارس جنوبی به دستور رئیس جمهور افتتاح شد

 

به گزارش مرین‌پرس از بوشهر، رئیس جمهور از طریق ارتباط تصویری ویدئو کنفرانس دستور رونمایی از سامانه‌های جامع و کلان پروژه‌های پایش محیط زیست، افتتاح پروژه‌های ستاد احیاء دریاچه ارومیه، بهره‌برداری از پروژه‌های مشارکتی با صندوق ملی محیط زیست، رونمایی از مطالعات بنیادی و کاربردی و افتتاح ۱۲ عنوان پروژه عمرانی محیط زیست در کشور را صادر کرد.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از مجاورت آب‌های نیلگون خلیج فارس و شهرستان عسلویه در آیین افتتاح و بهره‌برداری از طرح‌های سازمان حفاظت محیط زیست، با اشاره به رونمایی و افتتاح ده‌ها طرح محیط زیستی در حوزه‌های مختلف دریایی، تالابی، پایش، کنترل آلودگی و اطفاء حریق اظهار داشت: حوزه فعالیت سازمان حفاظت محیط زیست علاوه بر مناطق چهارگانه تحت مدیریت درون سرزمینی، مشتمل بر پهنه آب‌های سرزمینی خلیج فارس، دریای عمان و دریای خزر، نوار ساحلی به طول ۵۸۰۰ کیلومتر و سه میلیون هکتار عرصه‌های تالابی است.

احمدرضا لاهیجان زاده، با اشاره به تکمیل مطالعات ۶۰ مجموعه تالابی و رودخانه‌های حفاظت شده و برنامه مدیریت جامع زیست بومی تالاب‌های کشور، طرح‌ها و پروژه‌های مطالعاتی بنیادی و کاربردی، گفت: این موارد اسنادی بالادستی با هدف مدیریت اکوسیستم‌های دریایی و تالاب‌ها برای گذار از شرایط کنونی به سمت شرایط مطلوب است.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: دسترسی به آب‌های آزاد و وجود با ارزش‌ترین اکوسیستم طبیعی روی کره زمین یعنی تالاب‌ها، موهبتی الهی و ثروتی ملی، متعلق به همه نسل‌های این مرز و بوم است و باید در حفظ و بهره‌برداری خردمندانه از این امانت الهی، بیشترین جان‌فشانی را داشته باشیم.

وی با اشاره به چهار پروژه مهم از اسناد بالادستی تهیه شده با هدف مدیریت اکوسیستم‌های دریایی و تالاب‌ها، گفت: این پروژه‌ها شامل پایش هوایی و سنجش از دور مناطق تالابی و سواحل، تدوین برنامه اقدام ملی حفاظت از محیط زیست دریایی، پهنه بندی استقرار آب شیرین کن‌ها در سواحل جنوب کشور و اطلس اکوسیستم‌های حساس دریایی ایران در خلیج فارس و دریای عمان، است.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به ۱۲ عنوان پروژه عمرانی سازمان حفاظت محیط زیست در سطح کشور و یک پروژه مهم محیط زیستی در منطقه عسلویه استان بوشهر که با دستور رئیس جمهور افتتاح شد، گفت: این پروژه‌های عمرانی شامل ” هفت مرکز حفاظتی-پایشی “، ” آزمایشگاه محیط زیست استان لرستان”، “مرکز اطفاء حریق منطقه حفاظت شده شیمبار در استان خوزستان”، ” ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا در استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان”، “تامین یک‌هزار و ۲۰۰ دستگاه موتور سیکلت عملیاتی ویژه محیط بانان به ارزش ۶۵ میلیارد تومان” و آغاز تحویل آن‌ها است.

لاهیجان‌زاده افزود: در این راستا تصفیه‌خانه فاضلاب فاز دوم پتروشیمی‌های عسلویه به ظرفیت ۱۳۰ مترمکعب بر ساعت در استان بوشهر با سرمایه‌گذاری  ۱۵۰ میلیارد تومان افتتاح شد.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آگهي مزايده فروش شناور(نوبت چهارم)

د مرداد ۴ , ۱۴۰۰
متقاضیان میتوانند جهت دریافت اسناد مزایده را از طریق لینک ذیل دریافت و پیشنهادات خود را ظرف مدت ۵ روز از تاریخ انتشار این آگهی به دبیرخانه شرکت کشتیرانی کیش به نشانی، کیش، میدان خلیج فارس، بلوار ایران، مجتمع اداری پارس، بلوک ١۶ طبقه دوم کد پستی ٧٩۴١٧٩٨١٨۵ ، ارسال نمایند. و […]