مرین‌پرس > انرژی و فراساحل > کشتی لوله‌گذاری روسیه برای تکمیل نورداستریم۲ به دانمارک رسید
کد خبر: 6654 تاریخ انتشار: تیر 22, 1400

کشتی لوله‌گذاری روسیه برای تکمیل نورداستریم۲ به دانمارک رسید

بلافاصله بعد از آن که کپنهاگ فهرست کشتی‌های مجاز برای شرکت در ساخت خط لوله گاز نورد استریم ۲ را افزایش داد، کشتی لوله‌گذار فورچونا با پرچم روس از آلمان رهسپار شد و به آب‌های دانمارک رسید.

کشتی لوله‌گذاری روسیه برای تکمیل نورداستریم۲ دانمارک
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، بلافاصله بعد از آن که کپنهاگ فهرست کشتی‌های مجاز برای شرکت در ساخت خط لوله گاز نورد استریم ۲ را افزایش داد، کشتی لوله‌گذار فورچونا با پرچم روس از بندر موکران آلمان رهسپار شد و به آب‌های دانمارک رسید.

داده‌های وب‌سایت‌های ردیابی کشتی نشان می‌دهد که کشتی فورچونا از روز چهارشنبه وارد آب‌های دانمارک در دریای بالتیک شده است. طبق داده‌های «مای‌شیپ‌ترکینگ» این کشتی از موکران، که مرکز ذخیره لوله‌های پروژه نورداستریم ۲ است رهسپار شده و قرار است دوباره در ماه اکتبر به این بندر وارد شود.

فورچونا یکی از معدود کشتی‌هایی است که می‌تواند به تکمیل پروژه خط ‌لوله چندین میلیارد دلاری نورداستریم ۲ که گاز روسیه را به اروپا منتقل می‌کند، کمک کند. ورود این کشتی به این منطقه پس از آن ممکن شد که آژانس انرژی دانمارک استفاده از این نوع کشتی را مجاز اعلام کرد، چراکه طبق قوانین قبلی دانمارک ورود این نوع کشتی به آب‌های دانمارک ممنوع بود. به این ترتیب عملیات لوله‌گذاری از ۳ آگوست از سر گرفته خواهد شد.

قبل از این تغییر قانونی تنها یک کشتی دیگر روسیه از لحاظ فنی تمام ملزومات لازم برای فعالیت در آب‌های دانمارک و تکمیل این پروژه را دارا بود. این کشتی که «آکادمیک چرسکی» نام دارد پس از تحریم‌های آمریکا و خروج شرکت‌های لوله‌گذاری خارجی از پروژه نورد استریم ۲ سفر طولانی خود از شرق دور روسیه را آغاز کرد و حالا به بندر موکران رسیده است.


منبع: مهر

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مسیر تبدیل ایران به یک قدرت دریایی جهانی

ج تیر 20 , 1399
اعزام موفقیت آمیز نفتکش‌های ایرانی به کشور ونزوئلا با پرچم ایران در اوج تحریم های ظالمانه آمریکا و تهدیدات مکرر آن، بیش از پیش اهمیت حضور در آبهای آزاد را نمایان کرد.
تصویر و نقشه هوایی و ماهواره‌ای از ایران