ادامه ساخت خط لوله نورد استریم 2 بلامانع است

هیأت تجدید نظر سازمان انرژی دانمارک امروز اعلام کرد با توجه به آنکه کسی به حکم دادگاه کپنهاگ اعتراض نکرده ساخت خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا موسوم به نورد استریم 2 بلامانع است.

پروژه گازی نورد استریم ۲
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، هیأت تجدید نظر سازمان انرژی دانمارک، اعلام کرد با توجه به آنکه کسی به حکم دادگاه کپنهاگ مبنی بر بلامانع بودن ساخت خط لوله انتقال گاز نورد استریم2 از روسیه به اروپا اعتراض نکرده است ادامه ساخت این خط لوله بلامانع است.

دادگاه کپنهاگ در ماه جولای حکم داده بود که روسیه می تواند با کشتی لوله گذار ادامه خط لوله انتقال گاز نورد استریم را در آب های این کشور تکمیل کند.

این دادگاه پیشتر گفته بود مکان این خط لوله فاصله زیادی از محل دفن سلاح های شیمیایی جنگ جهانی دوم که در اعماق دریای بالتیک است، دارد.

ساخت خط لوله نورد استریم 2 که اجرای آن دو و نیم میلیارد یورو هزینه داشته و 1230 کیلومتر هم طول دارد به خاطر تحریم های آمریکا از دسامبر سال گذشته متوقف شده است چرا که شرکت سوئیسی آلسیز بلافاصله پس از به میان آمدن صحبت از تحریم های آمریکا لوله گذاری این خط لوله را متوقف کرد وتنها صد مایل مانده به تکمیل آن تجهیزات خود را از منطقه برد.

روسیه حالا در حال تکمیل این خط لوله به وسیله تجهیزات داخلی خود است.

در حالی که واشنگتن به دلایل امنیتی نورد استریم را تحریم کرده اما هم روسیه و هم آلمان، که در این پروژه دخیل هستند تاکید می کنند اقدامات آمریکا نمونه بارز ایجاد شرایط رقابت ناعادلانه برای صادرات گاز به اروپاست و مخالف قوانین بین الملل است.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کلنگ زنی طرح انتقال آب دریای عمان به سه استان شرقی کشور

س مرداد 14 , 1399
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: کلنگ زنی طرح انتقال آب دریای عمان به سه استان شرقی کشور (سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان شمالی) در هفته دولت انجام می‌شود.
طرح انتقال آب دریا از دریای کاسپین و دریای عمان به کویر مرکزی ایران

شاید برای شما جالب باشد