مرین‌پرس > انرژی و فراساحل > عملیات حفاری در مدیترانه را از سرگرفتیم
کد خبر: 9519 1 تاریخ انتشار: تیر 22, 1400

رئیس جمهور ترکیه:

عملیات حفاری در مدیترانه را از سرگرفتیم

رئیس جمهور ترکیه در سخنانی گفت که یونان به تعهدات خود عمل نکرده و ترکیه عملیات حفاری را در دریای مدیترانه از سر گرفته است.

کشتی اکتشافی ترکیه
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه در سخنانی گفت که یونان به تعهدات خود به ترکیه در زمینه توقف عملیات حفاری در دریای مدیترانه عمل نکرده است.

وی در ادامه سخنانش گفت که ترکیه عملیات حفاری در دریای مدیترانه را از سر گرفته و به اجرای توافق‌هایش با لیبی ادامه خواهد داد.

اردوغان به توافق امضا شده میان یونان و مصر نیز اشاره کرد و گفت که این توافق هیچگونه ارزشی نداشته و باطل است و یونان هیچگونه مرزی با لیبی و مصر ندارد و هیچ حقی برای امضای چنین توافقنامه‌ای ندارد.

به گزارش مرین‌پرس، وزیر خارجه یونان پنجشنبه راهی قاهره شد و با «سامح شکری»، همتای مصری خود دیدار و در مورد راه‌های تقویت روابط دوجانبه و مسائل منطقه مورد توجه طرفین گفت‌وگو کردند و به تبادل آرا پرداختند. در این دیدار همچنین تفاهمنامه ترسیم مرز دریایی میان دو کشور نیز امضاء شد.

امضای تفاهم نامه ترسیم مرزهای آبی بین مصر و یونان در واکنش به امضای تفاهم‌نامه مشابه بین ترکیه و دولت وفاق ملی لیبی به ریاست «فایز السراج» است که ماه نوامبر سال میلادی گذشته به امضای رؤسای جمهور ترکیه و لیبی رسید.

وزیر خارجه یونان بعد از امضای تفاهم‌نامه امروز، گفت که تفاهم‌نامه ترکیه و دولت وفاق ملی لیبی «غیرقانونی» است و آتن به کمک قاهره، برای مقابله با هر گونه چالش‌هایی در منطقه شرق مدیترانه همکاری می‌کند.


منبع: فارس

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

یک دیدگاه برای “عملیات حفاری در مدیترانه را از سرگرفتیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آغاز دوره دوم ذخیره سازی میگو در سایت های پرورش میگوی هرمزگان

د مرداد 20 , 1399
رئیس گروه توسعه میگوی شیلات هرمزگان از آغاز دوره دوم ذخیره سازی میگو در سایت های پرورش میگوی هرمزگان خبر داد.
مزرعه پرورش میگو در جزیره قشم