4 پروژه نگهداشت و افزایش تولید نفت در مخازن مختلف در دریا انجام خواهد شد

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران گفت: ۳۳ پروژه در طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت در مخازن مختلف تعریف شد که از این ۳۳ پروژه ۲۹ مورد در خشکی و ۴ مورد در دریا انجام می شود.

کشتی لوله‌گذار در کنار سکوی نفتی ایران در خلیج فارس
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران گفت: با نگهداشت و افزایش تولید نفت در مخازن مختلف در قالب ۳۳ پروژه و ۶.۲ میلیارد یورو اعتبار، ۲۸۰ هزار بشکه به ظرفیت تولید ایران اضافه می‌شود.

«مسعود کرباسیان» در مراسم امضای قرارداد مرحله دوم طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت با بیان اینکه اینکار از سال ۹۵ به همت وزیر نفت آغاز شد، ادامه داد: ۳۳ پروژه در این طرح تعریف شد که در سه مرحله اجرا خواهد شد و در مجموع ۲۸۰ هزار بشکه به ظرفیت تولید نفت ایران اضافه خواهد کرد.

وی افزود: از این ۳۳ پروژه ۲۹ مورد در خشکی و ۴ مورد در دریا انجام می شود. 

کرباسیان تاکید کرد: منابع از طریق اوراق مشارکت اسلامی تامین خواهد شد؛ ارزش ۳۳ پروژه ۶.۲ میلیارد یورو است که در سال ۹۷ در شورای اقتصاد به تصویب رسید.

وی گفت: توجه به تولید داخل نیز در این طرح در نظر گرفته شده است. 

معاون وزیر نفت با اشاره به اینکه ساخت داخل بیش از ۷۰ درصد است، ادامه داد: مرحله سوم شامل امضای ۱۰ قرارداد دیگر به ارزش ۱.۳ میلیارد یورو است که تا پایان امسال امضا می‌شود.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ساخت دستگاه آب شیرین کن از حرارت بلااستفاده موتور لنج

د مرداد 27 , 1399
اختراع سعید اشکش عضو انجمن علمی دانشجویی برق دانشکده امام خامنه‌ای بوشهر با عنوان ساخت دستگاه آب شیرین کن از حرارت بلا استفاده موتور لنج در جشنواره بین المللی حرکت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شایسته تقدیر اعلام شد.
لنج باری صیادی در خلیج فارس

شاید برای شما جالب باشد