مرین‌پرس > اخبار سازمان‌ها و ارگان‌ها > تجربیات دریامحور مناطق آزاد کیش و قشم بهره‌گیری می‌شود
کد خبر: 7186 تاریخ انتشار: تیر 22, 1400

با تاکید مدیران عامل سازمان‌های مناطق آزاد کیش و قشم؛

تجربیات دریامحور مناطق آزاد کیش و قشم بهره‌گیری می‌شود

مدیران عامل سازمان‌های مناطق آزاد کیش و قشم در نشست مشترک بر اهمیت استفاده از تجارب یکدیگر در زمینه توسعه فعالیت‌های دریا محور تاکید کردند.

نشست مشترک مدیران عامل منطقه آزاد کیش و قشم
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، غلامحسین مظفری در دیدار با مدیر عامل سازمان‌ منطقه آزاد قشم اظهار داشت: در فعالیتهای دریامحور از جمله صنایع شیلاتی، گردشگری دریایی و تولید آب شیرین از دریا میتوانیم با یکدیگر همکاری کنیم.

وی ادامه داد: منطقه آزاد کیش می‌تواند از تجارب قشم در حوزه تولید انرژی با هدف تامین برق مورد نیاز در کیش استفاده کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید براینکه هم اینک افزون بر دو هزار میلیارد تومان منابع مالی در اختیار داریم، افزود: تاپایان امسال سالن جدید فرودگاه کیش به عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم شهری که برای 25 سال آینده طراحی شده است به بهره‌برداری می‌رسد.

انتقال فناوری از مناطق آزاد به سرزمین اصلی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم هم در این نشست، گفت: اجرای دقیق قوانین و مقررات ویژه مناطق آزاد نقش مهمی در جذب سرمایه گذاران و انتقال فناوری از این مناطق به دیگر نقاط کشور دارد.

حمیدرضا مومنی اظهارداشت: موقعیت قشم و کیش در حوزه خلیج‌فارس و ظرفیت‌های ویژه هر دو منطقه در مباحث گردشگری و موقعیت قشم در بحث انرژی فرصتی است تا از این فرصتها به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

وی با تاکید بر ظالمانه بودن تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان، افزود: ایران در دوره 40 ساله انقلاب نشان داده که میتواند تهدیدها را به فرصت تبدیل کند و در مساله تحریمها نیز مناطق آزاد به ویژه قشم و کیش میتوانند نقش مهمی ایفا کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، گفت: با حمایت از سرمایه‌گذاران بومی حرکت بسیار ارزندهای در حوزه شیلاتی قشم صورت گرفته و تا دو سال آینده این منطقه آزاد به قطب اصلی شیلات کشور تبدیل می‌شود و آماده‌ایم تجربیات شیلاتی و حوزه انرژی خود را به منطقه آزاد کیش منتقل کنیم.

شایان ذکر است همزمان با دیدار دو مدیرعامل سازمان منطقه های آزاد قشم و کیش، چندین طرح مهم ملی وزارت نیرو در استان هرمزگان از جمله فاز اول نیروگاه سیکل ترکیبی انرژی گستر قشم با 380 مگاوات برق تولیدی در برنامه ویدئویی از طرف رئیس جمهور افتتاح و به بهره برداری رسید.


منبع: تسنیم

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

چرا بیمه ملوانان هنوز براساس توافقنامه سال ۷۴ محاسبه می‌شود؟ + فیلم

ج تیر 27 , 1399
مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: ‌بیمه ملوانان براساس توافقنامه سال ۷۴ می‌باشد که به ازای تعداد روزهایی که با لنج به دریا می‌روند و براساس آن لیست ارسالی از سوی صاحب لنج ارسال و سوابق بیمه‌ای برای ملوانان ثبت می‌شود.
عبدالله شیرکوند مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر